Na SDM przyjechać może każdy, kto ukończył 7. klasę szkoły podstawowej oraz młodzież starsza i studenci.
Zapisy przez formularz internetowy i kartę zgłoszeniową (złożone na karcie podpisy oraz w przypadku osób niepełnoletnich zgody rodziców lub opiekunów prawnych potwierdzają i umożliwiają pobyt na SDM - kartę przywozimy na spotkanie), które są dostępne na stronie internetowej www.sercanskie.pl. Zapraszamy grupy z parafii i księży opiekunów jak również osoby indywidualne.
W razie ewentualnych pytań dotyczących zapisów, proszę kontaktować się mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Po przyjeździe na miejsce każdy powinien zgłosić się w „zapisach”. Grupy zorganizowane zgłaszane są przez opiekunów. Koszt uczestnictwa w SDM to 280 zł. Zapisy trwają do 20 czerwca br. Istnieje możliwość zapisania się po tym terminie, ale ze względów organizacyjnych koszt wynosi wówczas 320 zł.
Jak dojechać do Pliszczyna?
Pliszczyn leży na Lubelszczyźnie w gminie Wólka i jest oddalony ok. 12 km od centrum Lublina. Można do niego dotrzeć komunikacją podmiejską z Lublina. Na samo miejsce SDM, czyli teren Domu Zakonnego Księży Sercanów (Pliszczyn 78) można też przyjechać własnym autokarem lub samochodem.
Co z zakwaterowaniem?
Na SDM panują warunki biwakowe, dlatego uczestnicy przywożą ze sobą własne namioty, które będzie można rozbijać na specjalnie przygotowanym polu namiotowym. W sytuacji awaryjnej (braku lub uszkodzenia) organizator umożliwia wypożyczenie namiotu.
Wszyscy zapisani uczestnicy mają również zapewniony dostęp do toalet i pryszniców w pobliżu pola namiotowego.
Czy organizatorzy zapewniają posiłki?
Wyżywienie podczas SDM zapewniają organizatorzy i ma ono formę zbiorową. Na śniadania i kolacje serwujemy kanapki, a na obiady sycące zupy. Uczestnicy w ramach poszczególnych grup pomagają w przygotowywaniu śniadań i kolacji. Obiady są przygotowywane w kuchni zakonnej.
Czy będzie zapewniona opieka medyczna?
Zapewniamy opiekę ratunkowo-medyczną. Kompetentne i przeszkolone osoby zdolne udzielić natychmiastowej pomocy będą cały czas obecne na SDM. Nie będą jednak podawać podstawowych lekarstw na ból głowy czy ból gardła. W te każdy musi zaopatrzyć się na własną rękę.
Czy SDM jest imprezą zamkniętą?
Tak, SDM jest zamknięty dla osób z zewnątrz. Tylko pojedyncze punkty programu są otwarte na osoby z zewnątrz. Zasadniczo jednak wejście na teren wydarzenia wymaga posiadania identyfikatora. Zawsze noś go przy sobie!
Co warto zabrać ze sobą?
namiot (lub zapewnione miejsce w namiocie), śpiwór i karimata
przybory toaletowe
kubek/miska/menażka na wrzątek lub zupę, najpotrzebniejsze sztućce
talerz według własnego uznania
kurtka przeciwdeszczowa
środek przeciwko komarom i kleszczom
cieplejsze ubrania (polar, pełne buty) i długie spodnie
komplet ubrań sportowych
ubrania letnie, lekkie
Pismo Święte, różaniec, notatnik
pieniądze, dokument tożsamości
W dodatkowe wyżywienie można zaopatrywać się na bieżąco w SDM-owym sklepiku.

Strona internetowa: www.sercanskie.pl
FB: www.facebook.com/SercanskieDniMlodych
Kontakt: +48511241750 lub +48503405656 ks. Łukasz Grzejda SCJ oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

plan sdm