Wzorem poprzednich lat w pierwszą niedzielę czerwca odbył się w naszej parafii Dziecięcy Dzień Radości. Już po raz czwarty duzi i mali parafianie zebrali się na placu kościelnym żeby dobrze się bawić, a przy tym wesprzeć wakacyjny wyjazd dzieci z parafii.
Zabawa rozpoczęła się o godzinie 14.00 występami kilku zespołów dziecięcych. Na scenie ustawionej przed kościołem zaprezentowały się grupy z Domu Kultury Czechów: zespół taneczny „Śnieżynki” i „Agentki” oraz Dziecięcy Zespół Wokalny, a także Dziecięcy Chór ze SP nr 52 na Felinie. Tańce i śpiewy ociepliły nastroje przybyłych pod zachmurzonym niebem i zachęciły do dalszego świętowania tego radosnego dnia. Wszyscy, mniejsi i więksi, mogli znaleźć strawę dla ducha i ciała, bo atrakcji na placu kościelnym nie brakowało.
Przed loterią, na której każdy los był pełny, stała długa kolejka aż do wyczerpania fantów. Przygotowaniem loterii zajmowały się osoby z Oazy Rodzin. Ogromnym powodzeniem cieszyły się stoiska z napojami, bigosem i kiełbaskami z grilla, rozstawione na parkingu. Opiekę nad „kuchnią polową” sprawował „Caritas”. Dla maluchów była też prażona kukurydza i wata cukrowa. Około 15.00 przybył do dzieci sympatyczny gość- Poli, wraz z innymi policjantami i psem policyjnym. Dzieci mogły wziąć udział w konkursie plastycznym przygotowanym przez policjantów. Obok policyjnych motorów zaparkowały głośne i ciężkie motocykle – harleye, na których można było zrobić rundę po parkingu. Tuż obok dużym powodzeniem cieszyła się jazda na nietypowych rowerach, przejażdżki bryczką i kucykiem, a także pokaz tresury psa, który odbył się później na parkingu. Na placu pojawiały się kolorowe, bajkowe postacie z umalowanymi twarzami, a wszystko to dzięki wypożyczalni strojów i farbkom do twarzy, którymi można było się upiększyć. Duszpasterstwo Młodzieżowe i Ruch Sercańskiej Młodzieży przygotowały szczególne atrakcje dla dzieci i rodziców. Było wiele konkurencji, w których trzeba było wykazać się sprawnością i zebrać ciekawe nagrody. Dużym powodzeniem cieszył się bieg przez tunel i slalom z taczką.
3 czerwca był na pewno radosnym i roześmianym dniem. Na wielu twarzach malował się uśmiech, gwarancja dobrej zabawy. Wszystkie atrakcje kosztowały symboliczną złotówkę i zebrane razem zasilą budżet kolonii letniej organizowanej w Krynicy. Podziękowaniem dla Księży i Sióstr, angażujących się w organizację, a także dla osób z grup duszpasterskich, które poświęciły swój czas na ten szlachetny cel, niech będzie piękny uśmiech na dziecięcych twarzach i zapewnienie o modlitwie w czasie letniego wyjazdu.
W niedzielę, 29 kwietnia nasza wspólnota parafialna pw. Dobrego Pasterza przeżywa dzień Odpustu Parafialnego.
O godz. 12.30 została odprawiona uroczysta Suma Odpustowa, której przewodniczył ks. kan. Janusz Latoch proboszcz z par. św. Faustyny Kowalskiej z Jakubowic Konińskich. Kazanie wygłosił ksiądz Rektor Nowicjatu Księży Sercanów ks. Sławomir Kamiński SCJ.
Wizytacja kanoniczna odbywa się w każdej parafii co 5 lat. Jest ona czasem nie tylko sprawdzania, ale przede wszystkim jest okazją do spotkań z wiernymi, czasem umacniania ich wiary i wskazywania drogi na przyszłość. W tradycji chrześcijańskiej biskupi są kontynuatorami misji apostołów. Biskupi, we wspólnocie z Papieżem, tworzą Urząd Nauczycielski Kościoła. Leży on w kompetencji tych, którzy są powołani do posługi nauczania w dziedzinie wiary i moralności,na mocy autorytetu otrzymanego przez Chrystusa. Nauka Kościoła jest dziełem Urzędu Nauczycielskiego, który naucza na podstawie autorytetu, jakiego Chrystus udzielił Apostołom i ich następcom.
15 kwietnia, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej wizytację kanoniczną, którą przeprowadził Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Mieczysław Cisło.
Duszpasterze wraz z wiernymi zgromadzili się przed głównym wejściem do kościoła o godz. 7.30, by powitać księdza Biskupa. Po ucałowaniu przez Niego Krzyża jako wyrazu jedności z wyznającą przed Nim wiarę wspólnotą i pokropieniu wiernych wodą święconą na znak przynoszonego przez Biskupa błogosławieństwa, procesyjnie, przy śpiewie pieśni Ecce Sacerdos Magnus - Oto Kapłan Wielki - wykonanej przez chór parafialny, wprowadziliśmy naszego Gościa do świątyni.
W chwili ciszy modliliśmy się wspólnie przed Najświętszym Sakramentem, a następnie zachęceni wezwaniem Ks. Proboszcza prosiliśmy Boga za Biskupa Mieczysława i Jego posługę pośród nas:
Wszechmogący wieczny Boże, który dokonujesz wielkich dzieł miłosierdzia, udziel Twojemu słudze Mieczysławowi oraz zebranej tu społeczności łaski Ducha Świętego i zlej na nas obfite Twoje błogosławieństwo. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Odpowiedzią Księdza Biskupa w modlitewnym dialogu z wiernymi była oracja z tytułu naszej parafii:
Wszechmogący, wieczny Boże, prowadź nas do niebieskich radości, niech pokorny lud dojdzie do Ciebie, podążając za zwycięskim Pasterzem. Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków.
Później nastąpiły powitania. W imieniu całej parafii Księdza Biskupa witali Państwo Anna i Zbigniew Daniłkowie, następnie ksiądz proboszcz Florian Gruca SCJ, który złożył także sprawozdanie z życia religijnego parafii. Część wstępną zakończył Ksiądz Biskup pozdrowieniami. Po czym rozpoczęła się Msza św. z udziałem grup duszpasterskich: Kołem Żywego Różańca, Arcybractwem Najświętszego Serca Pana Jezusa, Apostolstwem Dobrej Śmierci, Kołem Przyjaciół Radia Maryja, Sercańską Wspólnotą Świeckich, Chórem Parafialnym, Legionem Maryi, Anonimowymi Alkoholikami. Przedstawiciele tych grup włączyli się w oprawę liturgiczną Mszy św. Po Jej zakończeniu Ksiądz Biskup spotkał się z nimi w kościele.
O godz. 9.30 została odprawiona kolejna Msza święta. Jak w każdą niedzielę, oprawę liturgiczną Mszy św. przygotował Ruch Domowego Kościoła. Najmłodsi parafianie wraz z rodzicami, rodzeństwem i dziadkami, a także Liturgiczna Służba Ołtarza, Oaza Dzieci Bożych, Mali Misjonarze, dzieci ze Świetlicy parafialnej i Schola Dziecięca spotkali się z Księdzem Biskupem w czasie Mszy św. o godz. 11.00.
W czasie Mszy św. o godz. 12.30 Ksiądz Biskup udzielił sakramentu bierzmowania 94 młodym parafianom. We Mszy św. wzięli udział świadkowie bierzmowanych, ich rodzice, rodzeństwo, rodzina i parafianie. Po jej zakończeniu młodzież zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcia z Księdzem Biskupem (zapraszamy do galerii z sakramentu bierzmowania).
W godzinach popołudniowych Ksiądz Biskup spotkał się ze wspólnotą zakonną, w której uczestniczył także przybyły do Lublina ordynariusz diecezji helsińskiej Ks. Biskup Józef Wróbel – sercanin. Później Ks. Biskup Mieczysław dokonał wizytacji kancelarii.
Oprawę liturgiczną Mszy św. o godz. 17.00 przygotowali przedstawiciele Parafialnego Zespołu Caritas, Zespołu do Spraw Bezrobotnych i Rady Duszpasterskiej. Po zakończeniu Mszy św. Ksiądz Biskup spotkał się z Radą Duszpasterską. Ks. Proboszcz przedstawił członków Rady, którzy dzielili się radościami i problemami, z którymi spotyka się parafia. Ostatniej już Mszy św. o godz. 19.00, tzw. Młodzieżowej, przewodniczył Ksiądz Biskup. Obecni na niej byli członkowie grup młodzieżowych: duszpasterstwo młodzieży studiującej i pracującej, redakcji gazety parafialnej „Pasterz”, Oazy Młodzieżowej, Scholi Młodzieżowej, Ruchu Sercańskiej Młodzieży. Młodzież przygotowała oprawę liturgiczną „swojej” Mszy św.
Na jej zakończenie Ks. Proboszcz Florian Gruca SCJ podziękował Księdzu Biskupowi za wizytację w naszej parafii. W imieniu wszystkich parafian słowa wdzięczności wypowiedzieli przedstawiciele młodzież – Paulina Kowalczyk i Tomasz Daniłko.
Na Mszę św. młodzieżową przybyli także księża z dekanatu Lublin – Północ i po jej zakończeniu spotkali się z dostojnym Gościem w domu zakonnym.
Ks. Biskup Mieczysław Cisło podczas każdej Mszy św. głosił Słowo Boże do wszystkich zebranych, podkreślając udział poszczególnych grup apostolskich i udzielił pasterskiego błogosławieństwa.
MSZA ŚW. WIECZERZY PAŃSKIEJ
WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ
Uobecniając w wielkopiątkowej liturgii Męki Pańskiej krwawą Ofiarę Chrystusa na krzyżu, Kościół nie sprawuje bezkrwawej Ofiary Eucharystycznej. Na dzisiejszą celebrację składała się liturgia słowa, uroczysta modlitwa powszechna, adoracja drzewa krzyża oraz Komunia święta.
Całość zakończyło przeniesienie Chrystusa Eucharystycznego do Grobu, gdzie pozostanie aż do nocy zmartwychwstania.
MSZA ŚW. WIGILII PASCHALNEJ
Liturgia Wigilii Paschalnej, poprzez którą uczestniczyliśmy w tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa, składała się z kilku części.
Pierwszą była liturgia światła, gdzie Zmartwychwstały Jezus objawi się nam w znaku świecy paschalnej, jako Światłość rozświetlająca ciemności grzechu i śmierci.
Druga część to liturgia słowa, mówiąca o wielkich dziełach Bożych w historii narodu wybranego, których zwieńczeniem stało się zmartwychwstanie Chrystusa.
W trzeciej części, w liturgii chrzcielnej, wspominaliśmy swój własny chrzest, przez który zostaliśmy włączeni w tę zbawczą tajemnicę Syna Bożego.
Ostatnią część stanowiła liturgia eucharystyczna, gdzie we wspólnocie ludzi ochrzczonych spożywaliśmy Pokarm, dający życie wieczne.
Liturgii przewodniczył ks. proboszcz Florian Gruca SCJ.
MSZA ŚW. REZUREKCYJNA
2 lata temu, 2 kwietnia 2005 r. o godz. 21:37 świat obiegła wiadomość: Ojciec Święty, Jan Paweł II, nie żyje. Po 26-letnim pontyfikacie odszedł Papież, którego już za życia zwano Wielkim. Po jego śmierci wśród pielgrzymów na placu św. Piotra pojawiły się transparenty z napisem "Santo subito" - "święty natychmiast".
W tym dniu, o godz. 21.00 w naszej parafii modliliśmy się o rychłą beatyfikację Sługi Bożego papieża Jana Pawła II.
Kościół obchodzi dzisiaj pamiątkę triumfalnego wjazdu Chrystusa Pana do Jerozolimy dla dokonania swego paschalnego misterium. Chrystus, jako Mesjasz i Król, bierze w posiadanie święte Miasto królewskie. Pragnie tym samym wskazać na swoje nowe Królestwo. Mimo wiwatujących tłumów, wie, co Go w tym mieście spotka. Wie, że będzie odrzucony i skazany na śmierć. Jednak inauguruje nowe Królestwo, które nie jest królestwem ludzkim, ale Bożym. Do tego Królestwa należą ci, którzy pójdą za Nim, pełnym miłości i posłuszeństwa aż do śmierci i to śmierci krzyżowej.
Triumfalny wjazd do miasta świętego jest zapowiedzią owego „niebieskiego Jeruzalem”, do którego wprowadzi nas Chrystus, kiedy „ z mocą i w majestacie” przyjdzie w chwale na końcu świata. Symbolizuje to procesja z palmami, w której idziemy za Chrystusem Królem, jak owi święci i błogosławieni w Królestwie Niebieskim.
W piątek, 30 marca po Mszy św. o godz. 18.00 została odprawiona droga krzyżowa ulicami osiedli. Wzięli w niej udział licznie zgromadzeni wierni. Teksty do jej rozważań przygotowali przedstawiciele Domowego Kościoła. Krzyż nieśli przedstawiciele wszystkich grup duszpasterskich w parafii.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, za wspólną modlitwę i udział w drodze krzyżowej.
W niedzielę 25 marca o godz. 15.00 w kościele odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w czasie której, rodzice powierzali miłosiernemu Bogu swoje dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej. Prosili Boga, by ich dzieci potrafiły udźwignąć krzyż swoich codziennych dziecięcych obowiązków. I by oni, jako rodzice towarzyszyli im w ich drodze i w odpowiedni sposób pomagali.
Następnie w czasie Mszy św., której przewodniczył ks. Bartłomiej Król SCJ zostały poświęcone książeczki, które mają być dla dzieci przewodnikiem po bogactwie modlitw. Niech pomagają one dzieciom zbliżyć się do Boga, który jest Miłością.
W piątek, 23 marca zakończyliśmy renowację misji św. W czasie każdej Mszy św. księża misjonarze udzielali błogosławieństwa Bożego połączonego z możliwością uzyskaniem odpustu zupełnego. Po Mszy św. ks. Proboszcz odprawił nabożeństwo, w czasie którego zawierzył całą parafię Miłosierdziu Bożemu. Po Mszy św. o godz. 19.00 obraz Miłosierdzia Bożego został przeniesiony do bocznej kaplicy, gdzie umieszczono go na wcześniej przygotowanym miejscu. Poprzez misje o Miłosierdziu Bożym w sposób publiczny w parafii rozpoczęto kult Miłosierdzia Bożego.
Na zakończenie przedstawiciele parafii podziękowali księżom misjonarzom: ks. Maciejowi Moskwie SCJ i ks. Przemysławowi Kozakowi SCJ za przeprowadzenie misji.
W czwartek, 22 marca, po Mszy św. o godz. 18.00 został poświęcony krzyż misyjny i odbyło się nabożeństwo ku czci Krzyża Świętego. Nabożeństwo prowadził ks. Maciej Moskwa SCJ – misjonarz. W uroczystej procesji wokół kościoła poświęcony krzyż nieśli kapłani, przedstawiciele ojców, matek, młodzieży, dzieci, osób chorych. W czasie jej trwania rozważane były teksty dotyczące krzyży w życiu poszczególnych przedstawicieli niosących krzyż, przeplatane pieśniami. Grupa mężczyzn postawiła krzyż na miejscu wcześniej przygotowanym. Później nastąpiło wyznanie wiary, błogosławieństwo i osobiste oddanie czci Krzyżowi Świętemu przez ucałowanie. Bardzo licznie zgromadzeni wierni oczekiwali z wielką wiarą, w zadumie i rozmodleniu, by oddać Mu cześć.
Ten krzyż stanął w miejscu historycznym dla naszej parafii. Wcześniej stał tam krzyż metalowy, który postawili parafianie 28 czerwca 1985 r. na niezabudowanym jeszcze terenie (obecnie przy ul. Lipińskiego 17 i 19). Wierni modlili się przy nim, czuwali, wypraszając u Boga i u władz Lublina pozwolenie na budowę kościoła. Decyzja władz Lublina dotycząca lokalizacji kościoła była inna. Parafia otrzymała pozwolenie na budowę kościoła przy ul. Radzyńskiej.
W środę, w kolejnym dniu misji św., po Mszy św. o godz. 18.00 została odprawiona w kościele procesja różańcowa, której przewodniczył ks. Maciej – misjonarz. W czasie modlitwy różańcowej były rozważane tajemnice światła połączone z odpowiednimi do danej tajemnicy pieśniami i modlitwami wstawienniczymi.
Dzieci niosły różaniec, a modlitwę odmawiali przedstawiciele dzieci, młodzieży, matek, ojców i sióstr zakonnych.
We wtorek, w trzecim dniu misji św., na swoją Mszę św. przyszli chorzy (niektórzy przywiezieni na wózku inwalidzkim lub przyprowadzeni przez kogoś z rodziny), ludzie samotni, w podeszłym wieku, by modlić się o zdrowie, potrzebne łaski, cierpliwe znoszenie swojego krzyża i przyjęcie woli Bożej.
W czasie Mszy św., którą sprawował ks. Maciej – misjonarz, udzielono sakramentu namaszczenia chorych. Po jej zakończeniu odbyło się specjalne nabożeństwo dla chorych z udzieleniem indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.
W niedzielę, 18 marca o godz. 21.00 licznie zgromadzeni parafianie na wieczornym czuwaniu wspólnotowym uczestniczyli także w obrzędzie poświęcenia obrazu Miłosierdzia Bożego, którego dokonali: ks. Maciej Moskwa SCJ, ks. Proboszcz Florian Gruca SCJ i ks. Przemysław Kozak SCJ. Również ks. Proboszcz poświęcił obrazy wiernym, które zanieśli do swoich domów.
Po zakończonych misjach obraz Miłosierdzia Bożego zostanie umieszczony w bocznej kaplicy w miejscu uprzednio przygotowanym. Tam będziemy się modlić i wypraszać Boże miłosierdzie dla nas samych i całego świata.
Zapraszamy do galerii
W środę, 14 marca Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusowego obchodziło 164 rocznicę urodzin założyciela o. Jana Leona Dehona. Ten dzień był szczególną okazją do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne do naszego zgromadzenia. Mszy św. koncelebrowanej z udziałem księży sercanów przewodniczył i kazanie wygłosił Ksiądz Prowincjał ks. Tadeusz Michałek SCJ.
Wśród licznie zgromadzonych na modlitwie Parafian swoją obecność zaznaczyli członkowie Ruch Sercańskiej Młodzieży i Sercańskiej Wspólnoty Świeckich poprzez prowadzenie adoracji eucharystycznej i oprawę liturgiczną Mszy św.
W niedzielę, 11 marca podczas Mszy św. o godz. 19.00 młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania otrzymała od swych rodziców krzyże, znak naszej wiary i zbawienia. Przez ten zewnętrzny gest raz jeszcze wyznali wiarę w Jezusa Chrystusa, który za nich i za każdego z nas, przyjął śmierć na drzewie krzyża, abyśmy mogli żyć.
Życzymy, by przyjęcie krzyża Chrystusa umocniło ich wiarę i dodało siły, aby swym życiem świadczyć o tym, że tylko Jezus daje człowiekowi prawdziwe szczęście.
Chociaż opadły już igły domowego świerku, a choinkowe światełka nie świecą tak intensywnie jak w ową grudniową noc, to klimat Bożego Narodzenia i radość Świąt przyjścia Jezusa na ziemię w nas nie niknie. Co więcej, chwile te pragniemy zachować jak najdłużej w pamięci i w sercu.
Tradycją 12 lat otoczony jest koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu naszego, parafialnego chóru. Dlatego w minioną niedzielę po mszy o godz. 17:00 mogliśmy usłyszeć chóralne interpretacje znanych i mniej znanych kolęd i pastorałek. Na niezbyt licznie zgromadzonych parafian wywarły one ogromne wrażenie, a gromkie brawa były pewnie echem starego, polskiego przysłowia: „cudze chwalicie, a swego nie znacie”.
Jeszcze raz gratulujemy naszym Chórzystom pod dyrekcją Pana Andrzeja Walasika.
Po wcześniejszym przygotowaniu do pełnienia swoich zadań, w niedzielę 28 stycznia w naszej Parafii powiększyła swoje grono Liturgiczna Służba Ołtarza.
W czasie uroczystej Mszy św. o godzinie 11.00, sprawowanej pod przewodnictwem ks. Proboszcza Floriana Grucy SCJ, dziewięciu lektorów: Mateusz Sieńko, Damian Kuzioła, Marek Mazurek, Paweł Kutrzepa, Mikołaj Gładosz, Krzysztof Gębka, Kacper Lorenc, Tomasz Kozaczuk, Michał Chodkowski ślubowało wiernie czytać Pismo św., siedmiu ministrantów: Michał Podgórski, Damian Zalewski, Dawid Karwowski, Wojtek Manowski, Wiktor Szadkowski, Kamil Sikora, Mikołaj Sarek wyraziło swą gotowość wypełniania zadań ministranckich, natomiast dziewięciu chłopców: Bartosz Woś, Kamil Bosiak, Rafał Kaźmirczok, Kamil Grusecki, Arek Szymanek, Bartek Sieńko, Michał Hobrowski-Zaranek, Kamil Machoń, Mateusz Puzowski przyjmując komże zostało włączonych do grupy aspirantów.
Po Mszy św. wszyscy spotkali się, wraz ze swoimi opiekunami Ks. Bartłomiejem Królem SCJ i Ks. Karolem Spindą SCJ w salce aby złożyć sobie życzenia i podzielić się opłatkiem.
Nowo przyjętym do Liturgicznej Służby Ołtarza życzymy wiele radości z głębszego przeżywania Eucharystii oraz gorliwego wypełniania swych zadań na chwałę Boga i ku większej swej doskonałości.
21 stycznia to dzień, w którym szczególnie pamiętamy o naszych babciach. Dzień później świętujemy Dzień Dziadka. Są to dwa dni w roku, które w szczególny sposób poświęcamy naszym drogim babciom i dziadkom. Tym, którzy są z nami dziękujemy za miłość i cierpliwość. Tych, którzy już odeszli, wspominamy w naszych modlitwach.
W niedzielę, 21 stycznia, dzieci z naszej parafii przygotowały dla swoich babć i dziadków szczególną oprawę Mszy św. o godz. 11.00. Do czytań i niesienia darów włączyli się także dziadkowie. Podczas kazania dzieci wystąpiły z wierszami i piosenką. W ten wdzięczny sposób dziękowały tym drogim osobom za to, że pomagają w trudnych chwilach, uczestniczą w ich radościach i za to, że po prostu z nimi są. W czasie ofiarowania dzieci przyniosły do ołtarza duże serce, symbol miłości oraz kwiaty w dowód wdzięczności.
Msza św. o godzinie 11.00, zazwyczaj „dziecięca”, była w tym dniu mszą rodzinną, babcie i dziadkowie wysłuchali modlitw w ich intencji i wierszy, mówionych ze szczerego, dziecięcego serca.
W niedzielę 14 stycznia podczas Mszy św. o godz. 19.00 młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania odnowiła przyrzeczenia, które ich rodzice i chrzestni podjęli w dniu ich chrztu. Tego wieczoru już samodzielnie, w sposób bardziej świadomy i dojrzały młodzi ludzie wyznali, że Jezus jest ich Zbawicielem i że Jemu przyrzekają wierność.
Życzymy, by świadome pójście w swoim życiu za Jezusem, który jest światłem oświecającym każdą drogę, napełniło ich młode serca optymizmem, radością, a dni uczyniło pełnymi pokoju.
14 stycznia w niedzielne popołudnie, gdy zapewne wielu ludzi zasiadało przed telewizorem, w naszym kościele zebrała się niemała liczba osób, które zechciały podtrzymywać polską tradycję wspólnego kolędowania. Wyśpiewywanie kolęd i pastorałek połączone zostało z inną narodową tradycją, przedstawieniami bożonarodzeniowymi popularnie zwanymi jasełkami.
Wspólne kolędowanie zaczęliśmy od wysłuchania kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci z przedszkola nr 58. Najmłodsi uczestnicy wykonywali swoje utwory z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem, a pomagały im w tym panie: Marta Karczmarczyk – Mieczkowska, Violetta Kowalik, Monika Sych, Bożena Bartnik, Agnieszka Pastusiak, Sylwia Suchocka, Elżbieta Mikrut oraz s. Dorota Góral.
Osoby, które przybyły na wspólne kolędowanie obejrzały również dwa przedstawienia jasełkowe. Pierwsze w wykonaniu Szkolnego Teatru Plusiki ze Szkoły Podstawowej NR 34 pod opieką pani Bożeny Kwiatkowskiej i s. Agnieszki Kasza. Były to bajkowe jasełka. Drugie jasełka przedstawili uczniowie kl. III ze Szkoły Podstawowej NR 45. Ich występ został ubogacony pięknym śpiewem kolęd przez chór Cantata z tejże szkoły. Grupa jasełkowa ze SP 45 została przygotowana przez panie Danutę Bazylewicz i Hannę Borawską.
Wspólne kolędowanie przeplatane było deklamacją poezji bożonarodzeniowej w wykonaniu uczestników I Przeglądu Poezji Bożonarodzeniowej, który został przeprowadzony przez naszą świetlicę. Na koniec przybył do nas gość oczekiwany przez wielu, a szczególnie przez grzeczne dzieci. Przybyszem okazał się sam św. Mikołaj, który dla każdego miał coś miłego i słodkiego, nawet dla tych trochę większych dzieci.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział, a młodym artystom życzymy samych sukcesów.