Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu

Opublikowano: niedziela, 18 luty 2018
1.   Przeżywany Wielki Post ma nas przygotować na owocne prze¬życie Świąt Paschalnych. Szczególną pomocą dla dobrego przeżycia Wielkiego Postu są nabożeństwa wielkopostne:
   
  • W piątki droga krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.30, dla starszych po Mszy św. o godz. 9.00 i o 17.30, po niej Msza św., dla młodzieży o godz. 20.00.
  • W niedziele Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy na te nabożeństwa dzieci, młodzież i dorosłych. Przypominamy, że za pobożne odprawienie drogi krzyżowej i Gorzkich żali można pod zwykłymi warunkami dostąpić odpustu zupełnego.
  • Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży szkolnej odbywać się będą w dniach od 18 – 21 marca.
     
2.   Powstrzymajmy się w tym czasie od picia napojów alkoholowych. Niech to będzie z naszej strony wynagrodzenie Bogu za grzechy pijaństwa. Zachęcamy do wpisania się do Księgi Abstynencji, która znajduje się na stoliku z tyłu kościoła. 
     
3.   W czasie Wielkiego Postu można przyjść z pomocą ludziom potrzebującym składając ofiary do skarbony „Dar Nadziei”, „Pomoc bezrobotnym”, „Jałmużna wielkopostna”, którego celem jest wsparcie ludzi biednych, zepchniętych na margines społeczny, ofiar przemocy oraz pozbawionych nadziei.
     
4.   Kwiaty przy Bożym Grobie i w Ciemnicy są wyrazem naszej wdzięczności za łaskę odkupienia. Prosimy o składanie ofiar na ten cel do skarbony. Bóg zapłać.
     
5.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich. W „Gościu Niedzielnym” Wielki Post z ojcem Pio. Pierwsza odsłona cyklu wielkopostnego poświęcona spowiedzi. W „Małym Gościu” obrazek ze św. ojcem Pio oraz jego radami – jak dobrze się spowiadać. W „Niedzieli” – Dziecko na celowniku –
o niemieckich procedurach odbierania dzieci z polskich rodzin.
     
6.   Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zaprasza na koncert z okazji jubileuszu 100-lecia KUL zatytułowany JA JESTEM,  który odbędzie się w poniedziałek 26 lutego 2018 r. o godz. 19.00 w sali operowej Centrum Spotkania Kultur. Podczas koncertu usłyszymy fragmenty Pisma Świętego w interpretacji czołowych polskich aktorów, którym towarzyszyć będzie muzyka symfoniczna oraz realizacje dźwiękowe i audiowizualne. Wystąpią m. in. Anna Dymna, Małgorzata Kożuchowska, Jerzy Trela, Stanisław Soyka, Adam Woronowicz, Wojciech Malajkat, Miłogost Reczek, a także Orkiestra Trybunału Koronnego i Chór KUL. Koncert jest zwieńczeniem trwającej trzy lata pracy nad przygotowaniem pierwszego nagrania całego Pisma Świętego (BIBLIA AUDIO) w języku polskim. Efektem tej pracy jest trwające 113 godzin profesjonalne słuchowisko. Fragmenty lub całość można pobrać za darmo na stronie BIBLII AUDIO. Bilety na koncert w cenach: 10 zł (dla osób z niepełnosprawnością), 40, 60, 80 i 120 zł można nabyć w kasie CSK oraz w sprzedaży internetowej na portalu eventim.pl
     
7.   Pomoc w wypełnianiu formularzy PIT za rok 2017: dyżur w poniedziałek, 19 lutego 2018 roku w godzinach 17:00 – 18:00.
     
8.   Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 45 przy ul. Radzyńskiej zaprasza dzieci rozpoczynające od września  naukę w klasie I wraz z rodzicami na dzień otwarty szkoły w dniu 17 lutego w godz. 11:00-13.30.
     
9.   Dziękuję rodzinie z ul. Paganiniego 4 – za ofiarę 300 zł. W przyszłą drugą niedzielę Wielkiego Postu do puszek zbierane będą ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.
     
10.   Witam serdecznie diakona Aliakseia Ventskevicha SCJ, który w okresie Wielkiego Postu odbywa w naszej parafii praktykę duszpasterską. Życzymy Mu obfitości łask Bożych od Dobrego Pasterza i życzliwości parafian.
     
11.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Marian Bober, Stanisława Boreczek, Henryka Kamińska, Aleksandra Zwolak, Halina Melaniuk i Krzysztof Wójtowicz.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
     
Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnej niedzieli oraz obfitego błogosławieństwa Bożego
i opieki Matki Bożej Bolesnej w dobrym przeżywaniu czasu Wielkiego Postu.