Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: niedziela, 04 luty 2018
1.   Codziennie zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu do naszej kaplicy adoracji.
     
2.   W każdy wtorek na 17.30 zapraszamy na specjalne nabożeństwa do św. Jana Pawła II. Po nabożeństwie o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, po Mszy uczczenie relikwii św. papieża.
     
3.   W liturgii Kościoła wspominamy:
   
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Agaty
  • we wtorek – wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników
  • w sobotę – wspomnienie  św. Scholastytki, dziewicy.
  • w niedzielę, 11 lutego – wspomnienie NMP z Lourdes, jest to Światowy Dzień Chorego. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, których Jezus włącza w sposób szczególny w misterium krzyża oraz o tych, którzy im służą. Wszystkich chorych i opiekujących się nimi zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.30, w czasie której udzielimy ciężko chorym Sakramentu Namaszczenia.
     
4.   Stowarzyszenie Dobrego Pasterza od ponad siedmiu lat podejmuje na terenie naszego osiedla, miasta i globalnej przestrzeni wirtualnej cenne inicjatywy skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych.
Część z nich była możliwa do zrealizowania dzięki naszym ofiarodawcom, którzy w zeszłym roku i latach ubiegłych przekazali 1% swojego podatku na nasze Stowarzyszenie.
W minionym roku dzięki zaangażowaniu członków Stowarzyszenia i wolontariuszy w parafii odbywały się: Karnawałowy Bal Przebierańców dla dzieci; ferie zimowe, kolonie i półkolonie dla dzieci; Dziecięcy Dzień Radości.
Oprócz tego pod patronatem Stowarzyszenia działa: świetlica dla osób starszych „Podaj mi dłoń”; świetlica dla dzieci i Sercański Ośrodek Pomocy Dobrego Pasterza.
Zwracamy się z prośbą, abyście Państwo przekazali 1% na Stowarzyszenie Dobrego Pasterza w rozliczeniu za 2017 rok. Będziemy pomagać w rozliczaniu PIT-ów w kancelarii parafialnej w soboty od godz. 14.00 do 15.00.
     
5.   Zachęcam do czytania Pisma Świętego i prasy katolickiej w naszych rodzinach. W „Gościu Niedzielnym” – Dobre lata – „Gość Niedzielny” pod kierunkiem ks. Marka Gancarczyka stał się największym tygodnikiem opinii w Polsce. W „Niedzieli” -  Zatrzymać aborcję i „Ocalić życie i rodzinę”.
     
6.   Dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na ogrzewanie naszego kościoła. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca ofiary na potrzeby naszego kościoła. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na „Fundusz Wschodni”. Bardzo proszę o ofiary na kwiaty i na sprzątanie naszej świątyni.
     
7.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Wiesław Skubik. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
     
    Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnego
przeżywania niedzieli oraz obfitego błogosławieństwa Bożego i opieki MB