Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: niedziela, 28 styczeń 2018
1.   Dzisiaj o godz. 18.00 odbędzie się koncert Chóru naszej parafii "Canto Pastori" pod dyrekcją p. Grzegorza Pazika. Tradycyjny występ kolędowy został przygotowany jako słowno-muzyczne dziękczynienie za dar Wcielenia Jezusa Chrystusa. W imieniu chórzystów serdecznie zapraszamy.
     
2.   Obchody liturgiczne w Kościele:
   
  • w środę – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana
  • w piątek - święto Ofiarowania Pańskiego, w Polsce znane jako święto Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00, w czasie których poświęcimy gromnice. Prosimy o zabezpieczenie świec przed kapaniem wosku. (Gromnice można nabyć w księgarence). Święto Ofiarowania Pańskiego jest Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Dziękujemy wszystkim osobom, które obrały życie zakonne i modlimy się o nowe powołania do życia zakonnego. Taca przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Msza św. w katedrze lubelskiej z udziałem osób konsekrowanych o godz. 15.00.
  • w sobotę – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Po Mszach św. będzie udzielane indywidualne błogosławieństwo dla  zachowania od chorób gardła.
     
3.   W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca lutego.
   
  • w I czwartek o godz. 17.00 nabożeństwo Godziny Świętej. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie Arcybractwo NSPJ, Sercańską Wspólnotę Świeckich i osoby, które należą do Parafialnego Dzieła Modlitwy w intencji powołanych i nowych powołań oraz Apostolat Margaretka. Młodzież zapraszamy na adorację w czwartek o godz. 19:00.
  • w I piątek – święto Ofiarowania Pańskiego. Nie będzie odwiedzin chorych.
  • w I sobotę o godz. 7.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi, a po niej nabożeństwo I sobotnie.
     
4.   We wtorek, 30 stycznia, o godz. 19.00 spotkanie przedstawicieli grup i apostolatów parafialnych.
     
5.   Kancelaria parafialna od poniedziałku do piątku czynna od godz. 16.00 -17.00, w  piątek nieczynna.
     
6.   Zachęcamy do czytania Pisma Świętego, prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów religijnych.
     
7.   Dyrektor szkoły Podstawowej nr 34 im. Kornela Makuszyńskiego w Lublinie informuje, że zapisy do oddziału przedszkolnego i do pierwszej klasy szkoły podstawowej trwać będą od 12 – 23 lutego. Dzień otwarty szkoły odbędzie się 15 lutego od godz. 15.15(czwartek)
     
8.   Od rozpoczęcia okresu grzewczego naszego kościoła spaliliśmy już ponad 3000 litrów oleju opałowego. Dlatego zwracam się z prośbą aby w następną niedzielę złożyć ofiarę dar serca na zakup oleju.
     
9.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Mariusz Gajowiak, Czesława Iskra i Stanisława Pawłowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
     

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy obfitych łask Bożych
i opieki Matki Bożej Gromnicznej.