Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

Opublikowano: niedziela, 31 grudzień 2017
 1. Dzisiejsze Święto przypomina nam, że Chrystus – jak każdy człowiek – przychodzi na świat w rodzinie, w atmosferze miłości i troski, których nic nie zastąpi. Nazaret uczy nas, że rodzina jest wspólnotą życia i miłości i posiada nierozerwalny charakter. Uczmy się od Świętej Rodziny, że wychowanie rodzinne jest niezastąpione i w sferze społecznej ma ono pierwszorzędne znaczenie. Po Mszach świętych błogosławieństwo wszystkich dzieci.

 2. Dzisiaj ostatni dzień 2017 roku, sposobny czas, aby zapytać się: jak przeżyliśmy ten kolejny Rok Łaski od Pana. Za wszystko co dobre trzeba Bogu dziękować, natomiast za wszelkie nasze słabości i niewykorzystanie Bożych darów przepraszać. Nabożeństwo dziękczynno–przebłagalne ze śpiewem suplikacji: Święty Boże oraz hymnu: Ciebie Boga wysławiamy o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich, bo wszyscy mamy dużo powodów, by zanieść nasze dziękczynienie do Boga.

 3. W poniedziałek UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – jest to Światowy Dzień Pokoju. Matkę Bożą prośmy o pokój w naszych sercach, rodzinach, naszej ojczyźnie i na całym świecie. W tym dniu za pobożne odmówienie hymnu: O Stworzycielu, Duchu przyjdź… w celu uproszenia Bożej mocy na cały rok, można uzyskać odpust zupełny. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej. Msze św. jak w każdą niedzielę.

  Wspominamy bł. Mieczysława, który jest patronem ks. Mieczysława Piwowarka. Msze św. imieninową odprawi ks. Mieczysław o godz. 12.30. Czcigodnego Solenizanta polecam życzliwej pamięci modlitewnej i zapraszam na imieninową Eucharystię.

 4. W czwartek, 4 stycznia zapraszamy kandydatów do bierzmowania na próbę liturgiczną przed nabożeństwem odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, które odbędzie się w najbliższą niedzielę. Spotkanie odbędzie się w naszym kościele o godz. 19.00. Obecność na spotkaniu obowiązkowa.

 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca stycznia
      w I czwartek o godz. 17.00 Godzina Święta, później Msza Święta, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie Arcybractwo NSPJ i Sercańską Wspólnotę Świeckich, by modlić się o powołania kapłańskie i zakonne.
      w I piątek – Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30 z udziałem dzieci i 18.00. Odwiedziny chorych od godz. 10.00.
         
 6. W sobotę, 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. odprawiane tak jak w niedzielę. Tego dnia święcimy kredę i kadzidło. Kredą kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań symbol błogosławieństwa C + M + B 2018,  oznacza "Christus Mansionem Benedictat", co na polski tłumaczy się „Niech Chrystus błogosławi mieszkaniu (domowi, mieszkańcom)”. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na misje. Ofiary składane przy żłóbku „do aniołka” są przeznaczone na Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego.

 7. W niedzielę, 7 stycznia, o godz. 15.00 w Sali Kolumnowej odbędzie się spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup parafialnych. Serdecznie zapraszamy.

 8. Trwa wizyta duszpasterska. W tym tygodniu księża odwiedzą parafian w następującym porządku:
      
  Wtorek, 02.01.2018   - Paganiniego 5 (28-57), 7, 9(1-128)
  Środa, 03.01.2018   - Paganiniego 9(129-285) i 11
  Czwartek, 04.01.2018   - Paganiniego 13, 15 i 12(1-104)
  Piątek , 05.01.2018    - Paganiniego 12(105-211),
      - Lipińskiego 2a, 2,4, 5, 6, 8, 8a, 10 i 7(1-34)
      - Północna.

  Plan kolędy jest wywieszony w gablotach i podany na naszej stronie internetowej. Kolęda rozpoczyna się w dni powszednie od godz. 16.00, a w soboty od godz. 9.00. Woda święcona znajduje się obok kancelarii. Dziękujemy za miłe przyjęcia, poczęstunki i ofiary złożone przy okazji kolędy. Kancelaria parafialna w okresie kolędy czynna tylko rano w godz. 9.00 – 10.00.

 9. Zachęcam do czytania Pisma Świętego i prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym”  i w „Niedzieli” wiele ciekawych artkułów o rodzinie.

 10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszej parafii.

 11. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Helena Malicka, Marian Pietrzak i Anna Sałek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

WSZYSTKIM ŻYCZYMY RADOSNEGO PRZEŻYWANIA OKRESU
BOŻONARODZENIOWEGO, OPIEKI ŚWIĘTEJ RODZINY.