Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

Opublikowano: niedziela, 30 grudzień 2018
1.   Dzisiejsze Święto przypomina nam, że wychowanie rodzinne jest niezastąpione i w sferze społecznej ma ono pierwszorzędne znaczenie. W czasie wszystkich mszy św. małżonkowie odnawiają swoje przyrzeczenia małżeńskie. Wszystkim  rodzinom udzielamy indywidualnego błogosławieństwa.
Dzisiaj o godz. 18.00. nabożeństwo kolędowe, przyjdźmy rodzinami.
 
       
2.   W poniedziałek 31 grudnia, wspomnienie św. Sylwestra, papieża,  ostatni dzień 2018 roku, sposobny czas, aby zapytać się: jak przeżyliśmy ten kolejny Rok Łaski od Pana. Za wszystko co dobre trzeba Bogu dziękować, natomiast za wszelkie nasze słabości i niewykorzystanie Bożych darów przepraszać. Nabożeństwo dziękczynno–przebłagalne ze śpiewem suplikacji: Święty Boże oraz hymnu: Ciebie Boga wysławiamy o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich, bo wszyscy mamy dużo powodów, by zanieść nasze dziękczynienie do Boga.  
       
3.   We wtorek 1 stycznia UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – jest to Światowy Dzień Pokoju. Matkę Bożą prośmy o pokój w naszych sercach, rodzinach, naszej ojczyźnie i na całym świecie. W tym dniu za pobożne odmówienie hymnu: O Stworzycielu, Duchu przyjdź… w celu uproszenia Bożej mocy na cały rok, można uzyskać odpust zupełny. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej. Msze św. jak w każdą niedzielę.
Wspominamy bł. Mieczysława, który jest patronem ks. Mieczysława Piwowarka. Msze św. imieninową odprawi ks. Mieczysław o godz. 12.30. Czcigodnego Solenizanta polecam życzliwej pamięci modlitewnej i zapraszamy na imieninową Eucharystię.
 
       
4.   W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca stycznia:  
   
  •  w I czwartek o godz. 17.00 Godzina Święta, później Msza Święta, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich, by modlić się o powołania kapłańskie i zakonne.
  • w I piątek – Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30 z udziałem dzieci i 18.00. Odwiedziny chorych od godz. 10.00.
  • w I sobotę – o godz. 7.00 Msza św. do Niepokalanego Serca Maryi po niej nabożeństwo I sobotnie.
 
       
5.   W przyszłą niedzielę, 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Tego dnia święcimy kredę i kadzidło. Kredą kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań symbol błogosławieństwa C + M + B 2018,  oznacza "Christus Mansionem Benedictat", co na polski tłumaczy się „Niech Chrystus błogosławi mieszkaniu (domowi, mieszkańcom)”. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na misje. Ofiary składane przy żłóbku „do aniołka” są przeznaczone na Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego.  
       
6.   Trwa wizyta duszpasterska. W tym tygodniu księża odwiedzą parafian w następującym porządku:  
   
  • środa, 02.01.2019     - Skołuby 1, 3, 5, 2(1-69)        
  • czwartek, 03.01.2019 - Skołuby 2(70-87), 10, Kosmowskiej 1, 1a i 1b
  • sobota, 05.01.2019   - Arnsztajnowej, Czaplińskiego, Iglatowskiego, Partyzantów, Solarza, Leśmiana i Dudzińskiego; Kosmowskiej 1 c i 1 d(31-40)
 
    Plan kolędy jest wywieszony w gablotach i podany na naszej stronie internetowej. Kolęda rozpoczyna się w dni powszednie od godz. 16.00, a w soboty od godz. 9.00. Woda święcona znajduje się obok kancelarii. Dziękujemy za miłe przyjęcia, poczęstunki i ofiary złożone przy okazji kolędy. Kancelaria parafialna w okresie kolędy czynna tylko rano w godz. 9.00 – 10.00.  
       
7.   Zachęcam do czytania Pisma Świętego i prasy katolickiej.  
       
8.   Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszej parafii.  
       
9.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Jerzy Janik, Marianna Pieprzyk, Jan Moskal i Henryk Pizoń. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  
       
WSZYSTKIM ŻYCZYMY RADOSNEGO PRZEŻYWANIA OKRESU
BOŻONARODZENIOWEGO, OPIEKI ŚWIĘTEJ RODZINY.