Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu

Opublikowano: niedziela, 16 grudzień 2018
1.   W tradycji Kościoła trzecia niedziela Adwentu nosi nazwę „Gaudete” - radujcie się. Zewnętrznym znakiem tej radości jest różowy kolor ornatu. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które będą trwały do środy włącznie. Prowadzi je ks. Bogdan Kuta SCJ.  Spowiedź św. rekolekcyjna będzie we wtorek i w środę od godz. 6.30 – 10.00 i 16.00 – 20.00. Program rekolekcji zamieszczony jest w gablotach kościoła, na stronie internetowej i podawany będzie przez rekolekcjonistę. Przypominamy, że młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania uczestniczy w naukach rekolekcyjnych dla młodzieży o godz. 19.30 do środy włącznie. Podczas rekolekcji adwentowych roraty będą o godz. 16.30. Kancelaria parafialna we wtorek i w środę będzie nieczynna.
     
2.   Zapraszamy na Nowennę do Dzieciątka Jezus przed Bożym Narodzeniem: dzisiaj o godz. 18.00, w dni powszednie o 17.30.
     
3.   Dzisiaj rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Niech w tych dniach nasze domy rozbrzmiewają  wspólną rodzinną  modlitwą. Niech nasze Rodziny Bogiem będą silne.
     
4.   W sobotę, 22 grudnia, od godz. 10.00 odwiedziny chorych.
     
5.   24 grudnia – w kalendarzu wspominamy Adama, naszego prarodzica, w tradycji uznawanego za świętego. Jest on patronem Ks. Adama Pawlaka SCJ. Mszę św. imieninową odprawi Ksiądz Solenizant w niedzielę, 23 grudnia, o godz. 11.00. Polecamy pamięci modlitewnej Drogiego Solenizanta i zapraszamy na imieninową Eucharystię.
     
6.   W piątek, 28 grudnia, rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną „kolędą”. Termin kolędy został podany przy okazji nabywania opłatków. Dokładny plan wizyty duszpasterskiej wywieszony jest w gablotach i podany na stronie internetowej parafii.  Kolęda w dni powszednie rozpoczyna się o godz. 16.00, a w soboty o godz. 9.00. Woda święcona znajduje się obok kancelarii.
     
7.   Zachęcamy do czytania Pisma Świętego i prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” – O tym jak kardynał Henry Newman odkrył pełną prawdę w Kościele Katolickim; Na świecie zamordowano w tym roku 35 księży. Jest to najczarniejszy bilans od 2000 roku. Bezpłatny dodatek; płyta CD z najpiękniejszymi kolędami.  W „Małym Gościu” ikona Maryi Niosącej Ducha Świętego z modlitwą o dary Ducha Świętego. „Bilet do nieba” – specjalne opowiadanie na święta. W „Niedzieli” – Światło dla pokoju”. – to adwentowa kampania papieskiego stowarzyszenia pomoc Kościołowi w Potrzebie.
     
8.   Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się roznoszenia opłatków. „Bóg zapłać!” za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. Kto nie ma jeszcze opłatka, może go nabyć w kancelarii parafialnej.
     
9.   Dzisiaj w głównym wejściu do kościoła trwa świąteczny kiermasz przygotowany przez dzieci ze świetlicy parafialnej. Zapraszamy na pierniki, świąteczne stroiki, mydełka i inne ozdoby przygotowane przez dzieci i wolontariuszy. Dochód z kiermaszu zasili budżet wyjazdu na zimowisko. Serdecznie zapraszamy.
     
10.   Stowarzyszenie „Źródło” Osób Niepełnosprawnych Umysłowo i ich Rodzin zaprasza na kiermasz prac rękodzielniczych, który odbywa się dzisiaj w godz. od 8.00 do 14.00 w pomieszczeniach Warsztatów Terapii Zajęciowej przy naszym kościele. Dochód przeznaczony jest na cele statutowe Stowarzyszenia.
     
11.   Dziękuję za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Bardzo proszę o złożenie ofiary na świąteczne sprzątnie kościoła, a także na wystrój świąteczny: choinki, stroiki i gwiazdy betlejemskie.
     
12.   W księgarence parafialnej można  nabyć  kartki świąteczne, kalendarze na 2019 rok, zestawy kolędowe, wiele ciekawych pozycji książkowych. Świece Caritas na wigilijny stół można nabyć przy głównym wejściu do kościoła.
     
13.   Domowy Kościół zaprasza na X jubileuszowy bezalkoholowy Bal Sylwestrowy, prowadzony przez wodzireja z Warszawskiej grupy wodzirejów. Zapisy w kancelarii parafialnej, koszt 350 zł od pary. Bal rozpoczyna się Eucharystią o godz. 20.00.
     
14.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: Janina Kosik i Zofia Górnicka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
     
Radujcie się, bo Pan jest blisko!
Na czas duchowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia
życzymy Wszystkim Bożego błogosławieństwa.