Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu

Opublikowano: niedziela, 09 grudzień 2018
1.   Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Roratach.
     
2.   Dzisiejsza niedziela jest Dniem Modlitw i Pomocy Materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Podczas Mszy św. zanosimy modlitwy do Boga w tej intencji, a przez ofiary złożone do puszek po Mszach wspomagamy go materialnie.
     
3.   Dzisiaj św. Mikołaj odwiedzi naszą parafię o godz. 14.30 w Sali Kolumnowej. Zainteresowanych rodziców prosimy o wcześniejszy kontakt ze św. Mikołajem w kancelarii parafialnej. Zapraszamy dzieci na to szczególne spotkanie.
     
4.   W liturgii Kościoła czcić będziemy:
   
  • w czwartek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy, męczennicy
  • w piątek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła
     
5.   Od poniedziałku do piątku o godzinie 19.00 odbędą się spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.
W przyszłą niedzielę podczas Mszy o godz. 19.00  w ramach przygotowania do bierzmowania będzie miał miejsce “Obrzęd wyrażenia gotowości przystąpienia do Sakramentu bierzmowania”. Spotkanie organizacyjne odbędzie się we wtorek 11 grudnia o godz. 19.00 .
     
6.   W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które prowadził będzie ks. Bogdan Kuta SCJ. Rozpoczęcie rekolekcji na wszystkich Mszach św. Program jest wywieszony w gablocie, na stronie internetowej i będzie podawany na bieżąco.
     
7.   W przyszłą  niedzielę, 16 stycznia, dzieci ze świetlicy parafialnej zapraszają na kiermasz bożonarodzeniowy. W tym roku przygotowały ozdoby choinkowe, mydełka, pierniki oraz świąteczne stroiki. Pieniądze z kiermaszu pomogą w przygotowaniach zimowiska dla dzieci z naszej parafii. Zapraszamy za tydzień na stoisko przy głównym wejściu do kościoła.
     
8.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” Czym jest niepokalane poczęcie i w jaki sposób formował się ten dogmat? W „Niedzieli” Zatrzymaj aborcję – pierwsze urodziny.
     
9.   W księgarence parafialnej można  nabyć  kartki świąteczne, lampiony adwentowe, kalendarze na 2019 rok, zestawy kolędowe, wiele ciekawych pozycji książkowych; Miedzy innymi Uwierzyliśmy Pismu i Słowu – Lectio Divina do wybranych fragmentów Ewangelii. Autor Ksiądz Krzysztof Napora, doktor nauk biblijnych; pracownik naukowo dydaktyczny Instytutu Nauk Biblijnych KUL. Sercanin, biblista, pasjonat Słowa. Od ponad roku prowadzi w naszej parafii „Krąg Biblijny”.
     
10.   Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy podjęli trud roznoszenia opłatków w naszej parafii. Prosimy by osoby, które w ubiegłych latach roznosiły opłatki, w tym tygodniu zechciały roznieść je do pozostałych mieszkańców. „Bóg zapłać!” za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
     
11.   Składamy serdeczne podziękowania Prezesom i Kierownikom sklepów, w których odbyła się wczoraj zbiórka żywności. Dziękujemy członkom grup parafialnych, którzy tę zbiórkę przeprowadzili i wszystkim, którzy dzielili się z najbardziej potrzebującymi. Z zebranych darów żywnościowych pomoc świąteczną otrzyma 58 rodzin. Dziękujemy Zespołowi Caritas za pomoc w przygotowaniu paczek.
     
12.   Za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła składam serdeczne „Bóg zapłać”. Bardzo proszę o złożenie ofiary na świąteczne sprzątnie kościoła, a także na wystrój świąteczny: choinki, stroiki i gwiazdy betlejemskie. Świece Caritas można nabyć w przedsionku głównych drzwi kościoła.
     
Prośmy Maryję Matkę adwentowego oczekiwania o dobre przygotowanie się na Święta Bożego Narodzenia.