Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu

Opublikowano: niedziela, 02 grudzień 2018
1.   Rozpoczynamy dziś Adwent i nowy rok liturgiczny pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiane są Msze Święte roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00,
a w soboty o godz. 7.00. Temat tegorocznych rozważań – „Roraty 2018 z Duchem Twoim”. Przez przykład postaci biblijnych dzieci poznają dary Ducha Świętego, a przez historie ludzi bardziej nam współczesnych – Jego owoce. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami, młodzież i dorosłych na Msze roratnie.
     
2.   W Adwencie zachęcamy do rezygnacji z alkoholu. Księga abstynencji znajduje się na stoliku pod chórem. Duszpasterstwo Anonimowych Alkoholików przy naszej parafii serdecznie zaprasza osoby mające problemy alkoholowe na spotkania w każdą niedzielę w godz. 10.00 – 12.00.
     
3.   Obchody liturgiczne:
   
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.
  • w środę – wspomnienie św. Barbary  
  • w czwartek, 6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Informujemy, że św. Mikołaj odwiedzi naszą parafię w niedzielę, 9 grudnia, o godz. 14.30 w Sali Kolumnowej. Zainteresowanych rodziców prosimy o wcześniejszy kontakt ze św. Mikołajem w kancelarii parafialnej. Zapraszamy na to szczególne spotkanie.
  • w piątek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  • w sobotę – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.  Tacę w tym dniu przeznaczamy na „Fundusz Obrony Życia”. Tego dnia czas od godz. 12.00 do 13.00 jest  „Godziną Łaski”. Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała: "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe, obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Zapraszamy na tę GODZINĘ do naszego kościoła.
     
4.   W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca grudnia:
   
  • w I czwartek o godz. 17.00 Godzina Święta, później Msza Święta, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie Arcybractwo NSPJ i Sercańską Wspólnotę Świeckich, Apostolat Margaretka, by modlić się o powołania kapłańskie i zakonne. Na 19.00  zapraszamy młodzież na godzinne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem.
  • w I piątek Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 16.30 z udziałem dzieci i 18.00. Spowiedź poł godziny przed Mszami i w czasie Mszy św.  Odwiedziny chorych od godz. 10.00. Bardzo prosimy rodziców, by przypomnieli dzieciom i młodzieży o udziale we Mszy Świętej i spowiedzi pierwszopiątkowej.
     
5.   Zespół Caritas organizuje zbiórkę żywności trwałej w sobotę, 8 grudnia, w godz. 8.00 – 15.00 w następujących sklepach: MERKURIUSZ, HERMES, STOKROTA, AVEXIM, DELIKATESY CENTRUM MAŁGOSKA, SAWANA, STOKROTKA  przy ul. Braci Wieniawskich. Ofiarowane dary zostaną rozdane najbardziej potrzebującym parafianom. Bardzo prosimy o pomoc, by każda rodzina mogła godnie przeżyć Święta Narodzenia Pańskiego. Grupy parafialne odbierają plakaty w zakrystii.                      
     
6.   Poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny. Roznoszenie opłatków rozpocznie się od poniedziałku, tj. od 3 grudnia. Prosimy przedstawicieli bloków oraz osoby, które w ubiegłym roku roznosiły opłatki, aby w tym roku także służyły swoją pomocą, ponieważ są to osoby znane i cieszące się zaufaniem wiernych. Prosimy o zgłaszanie się przed lub po Mszy Świętej wieczornej. Z opłatkami prosimy przyjmować tylko te osoby, które posiadają upoważnienie z parafii Dobrego Pasterza. Do opłatków jest dołączony List do Parafian i zawiadomienie o terminie wizyty duszpasterskiej (kolędy). Dziękujemy za ofiary składane przy okazji roznoszenia opłatków – będą one przeznaczone na potrzeby naszego kościoła.
     
7.   W księgarence parafialnej można  nabyć kartki świąteczne, lampiony adwentowe, kalendarze na 2019 rok, zestawy kolędowe, wiele ciekawych pozycji książkowych.
     
8.   Zachęcamy do czytania Pisma Świętego i prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym”-  „Z Duchem Twoim” – Cykl adwentowy poświęcony siedmiu darom Ducha Świętego. Jakie dary zsyła On na nas i jak należy je rozumieć? W „Niedzieli” – Idę po śmierć, idę po życie. Ks. Piotr Pawlukiewicz opowiada o swojej chorobie, o tym, jak przygotować się na śmierć, i dlaczego warto dążyć do świętości.
     
9.   Domowy Kościół zaprasza na X jubileuszowy bezalkoholowy Bal Sylwestrowy, prowadzony przez wodzireja z Warszawskiej grupy wodzirejów. Zapisy w kancelarii parafialnej, koszt 350 zł od pary. Bal rozpoczyna się Eucharystią o godz. 20.00.
     
10.   Za ofiary złożone na Seminarium Misyjne Księży Sercanów w Stadnikach oraz na potrzeby naszego kościoła składam serdeczne „Bóg zapłać. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca ofiary na tacę na potrzeby naszej parafii. Po mszach do puszek będzie zbierana ofiara na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.
     
11.   Do skarbony pod chórem można składać ofiary na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom „Gwiazdka Nadziei” i Caritas. Na świąteczny wystrój kościoła i sprzątanie. W księgarence można nabyć lampiony dla dzieci, kartki świąteczne i kalendarze. W przyszłą niedzielę można będzie nabyć Świece Caritas.
     
12.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Antoni Pietras, Jerzy Koliński, Stanisława Mazurek i Antonina Zielińska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
     
Wszystkim życzymy dobrego przeżywania Adwentu,
przygotowującego nas na Święta Bożego Narodzenia.