Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIV Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: niedziela, 25 listopad 2018
1.   Dzisiejsza, ostatnia niedziela roku liturgicznego, poświęcona jest Chrystusowi Królowi Wszechświata. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent – czas naszego duchowego przygotowania na spotkanie z Panem w tajemnicy Bożego Narodzenia. Poświęcenie lampionów adwentowych dla dzieci odbędzie się podczas Mszy św. o  godz. 11.00. Lampiony do nabycia w księgarence.
     
2.   Nabożeństwo wspominkowe codziennie do piątku przed Najświętszym Sakramentem o godz. 17.30. Dzisiaj nieszpory za zmarłych o godz. 18.00.
     
3.   Dzisiaj, w patronalne święto Służby Liturgicznej, dziękujemy wszystkim ministrantom i lektorom za gorliwą służbę przy ołtarzu. Ich rodzicom dziękujemy, że posyłają swoich synów na służbę w naszej świątyni. Dziękuję ks. Mateuszowi  i Ks. Zygmuntowi za opiekę duchową nad LSO. Dziękuję scholi dziecięcej „Serduszka” wraz z ks. Adamem, s. Agnieszką, s. Natalią i p. Krzysztofem.
     
4.   W liturgii Kościoła czcić będziemy:
   
  • w piątek – wspomnienie św. Andrzeja, Apostoła. Jest to dzień imienin naszego ks. proboszcza Andrzeja Gruszki. Mszę św. imieninową odprawi Ksiądz Proboszcz w piątek o godz. 18.00, na którą serdecznie zapraszamy  polecając Solenizanta pamięci modlitewnej.
     
5.   W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca grudnia:
   
  • o godz. 7.00 Msza św., a po niej nabożeństwo I sobotnie do Niepokalanego Serca Maryi.
     
6.   OBRAZY NIEPODLEGŁEJ LATA 1918-1921 W SZTUCE POLSKIEJ – W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania Niepodległości Lubelska Szkoła Sztuki i Projektowania zaprasza na spotkanie ze sztuką do budynku szkoły przy ul. Paganiniego 17 w poniedziałek, 26 listopada godz. 15.20-16.20.
     
7.   ZADUSZKI HERBERTOWSKIE DLA NIEPODLEGŁEJ zapraszamy miłośników poezji Zbigniewa Herberta – Patrona Zespołu Szkól Ogólnokształcących nr 1 przy ul. Radzyńskiej  45 we wtorek, 27 listopada 2018 r. na godz. 17.00.
     
8.   Spotkanie Rady Duszpasterskiej odbędzie się 27 listopada, we wtorek, o godz. 19.00. Serdecznie zapraszam wszystkich Radnych.
     
9.   Zapraszamy Pracowników Służby Zdrowia do udziału w rekolekcjach adwentowych, które odbędą się od 30 listopada – 2 grudnia 2018 r. w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie przy ul. Staszica. Rekolekcje będą przygotowaniem do uroczystego wprowadzenia do kościoła relikwii Bł. Hanny Chrzanowskiej. Rozpoczęcie rekolekcji w piątek o godz. 19.00.
     
10.   Duchowy Prezent Świętego Mikołaja to akcja modlitewna, której celem jest zachęcenie rodziców do podjęcia modlitwy i duchowej walki za swoje dzieci. Deklaracja modlitwy jest Duchowym Prezentem, który rodzice wręczają swojemu dziecku w dniu 6 grudnia, we wspomnienie św. Mikołaja, patrona dzieci i młodzieży.
Duchowy Prezent Świętego Mikołaja ma formę pięknego obrazka z wizerunkiem św. Mikołaja. Przesyłka jest całkowicie darmowa. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej parafii.
     
11.   Dzisiaj w Lublinie odbywa się 25 Wielka Uliczna Zbiórka Darów w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej Pomóż Dzieciom.
     
12.   Zachęcamy do czytania Pisma Świętego i prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym”: O Jezusie Chrystusie, Królu królów, który stał się pokornym Sługa Jahwe; Głos w dyskusji o szczepionkach – pomagają, czy szkodzą? Bezpłatny dodatek – kalendarz ścienny na rok 2019. W „Małym Gościu”: lampion na Roraty; O św. Mikołaju – czy był prawdziwy, czy zmyślony, i co na  to naukowcy? W „Niedzieli”: Twoją jesteśmy własnością i do Ciebie należeć chcemy – ponowiony akt w uroczystość Chrystusa Króla zakończy rok jubileuszowy 100–lecia odzyskania niepodległości przez Ojczyznę. Artykuł ks. Józefa Gawła – sercanina Dyrektora Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ w Polsce.
     
13.   W księgarence parafialnej można  nabyć  kartki świąteczne, lampiony adwentowe, kalendarze na 2019 rok, zestawy kolędowe, wiele ciekawych pozycji książkowych.
Między innymi Uwierzyliśmy Pismu i SłowuLectio Divina do wybranych fragmentów Ewangelii. Książka ta nie jest podręcznikiem świętej lektury tekstu biblijnego. Jest raczej zapisem osobistego spotkania autora ze słowem Bożym. Nie opisuje ona reguł, nie formułuje zasad rządzących lekturą, nie stanowi teoretycznego wykładu o korzyściach duchowych płynących z pobożnego czytania biblijnego tekstu – jest raczej zapisem doświadczenia, świadectwem, że spotkanie, które stanowi istotę lecio divina, jest rzeczywiście możliwe. Autor Ksiądz Krzysztof Napora, doktor nauk biblijnych; pracownik naukowo dydaktyczny Instytutu Nauk Biblijnych KUL. Sercanin, biblista, pasjonat Słowa. Od ponad roku prowadzi w naszej parafii Krąg Biblijny. 
     
14.   Za ofiary złożone dzisiaj na ogrzewanie kościoła serdeczne „Bóg zapłać”. W przyszłą niedzielę taca na Seminarium Misyjne Księży  Sercanów w Stadnikach.
     
15.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Krzysztof Kucharczyk, Janusz Misztal i Piotr Radzisław. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
     
Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy
radosnej niedzieli, a na nadchodzące dni obfitych łask
Jezusa Chrystusa,  Króla Wszechświata.