Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: niedziela, 18 listopad 2018
1.   Dzisiaj o godz. 18.00 nieszpory za zmarłych połączone z wypominkami. W dni powszednie nabożeństwo wypominkowe z modlitwą różańcową o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.  Kartki na wypominki znajdują się na stoliku pod chórem. Bóg zapłać za ofiary składane przy okazji wypominek.
     
2.   Dziękujemy ks. Piotrowi Chmieleckiemu za wygłoszone dzisiaj Słowo Boże. Zachęcam do włączenia się w akcję zbierania materiałów wtórnych na rzecz budowy studni w Czadzie.
     
3.   W tym tygodniu:
   
  • we wtorek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
  • w środę – wspomnienie Ofiarowania NMP
  • w czwartek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Już dzisiaj dziękujemy wszystkim, którzy poprzez grę i śpiew ubogacają liturgię w naszym kościele: panu organiście Grzegorzowi Pazikowi za grę i śpiew, a także za prowadzenie chóru parafialnego.  Dziękujemy wszystkim chórzystom, scholi młodzieżowej oraz scholi dziecięcej wraz z s. Agnieszką. W intencji wszystkich grup śpiewających będzie odprawiona Msza św. o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich, których Bóg obdarzył talentem dobrego słuchu i głosu, do włączenia się w istniejące grupy śpiewające.
  • w sobotę - wspomnienie św. męczenników: św. Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy
  • w niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (ostatnia niedziela roku liturgicznego). W czasie Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się przyjęcie kandydatów do liturgicznej służby ołtarza oraz przyjęcie kandydatek do scholki.
     
4.   W tym tygodniu o godz. 19.00 odbywać się będą spotkania kandydatów do bierzmowania. W poniedziałek grupa 1 i 4, we wtorek grupa 2,  w środę grupa 3.
     
5.   Stowarzyszenie Dobrego Pasterza informuje, że najbliższy dyżur prawnika odbędzie się w poniedziałek, 19 listopada 2018 roku w godzinach 17:15 – 18:15.
     
6.   Krąg Biblijny odbędzie się 22 listopada, w czwartek o godz. 18.45.
     
7.   Spotkanie Rady Duszpasterskiej odbędzie się 27 listopada, we wtorek, o godz. 19.00. Serdecznie zapraszam wszystkich Radnych.
     
8.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W „Gościu Niedzielnym” - Bóg zaprasza nas do współpracy, mimo naszych słabości i grzechów. Jak zrozumieć, że On nas kocha takimi, jakimi jesteśmy?  Czytajmy maluchom! Dzieci wychowane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. W „Niedzieli” – Wzrasta liczba przestępstw wobec ludzi starczych, a metoda „na wnuczka” ma wiele nowych wariantów. 
     
9.   Apel o pomoc Dyrektora Caritas Archidiecezji Lubelskiej.
Zwracam się do Państwa z apelem o pomoc w ukończeniu budowy Dziennego Ośrodka dla Bezdomnych w Lublinie, gdzie będzie znajdowała się łaźnia i świetlica, a także punkt opatrunku ran, wymiany odzieży i usług fryzjerskich dla osób bezdomnych.
Do tej pory remont pomieszczeń pochłonął 100 000 zł. brakuje około 50 000 zł do wymiany pieca, wyposażenia w umywalki, prysznice, baterie, ścianki oddzielające i wykończenie świetlicy. Wychodząc z kościoła można złożyć ofiarę na ten cel.
     
10.   W niedzielę, 25 listopada 2018 roku odbędzie się Wielka Uliczna Zbiórka Darów w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Zgodnie z wieloletnią tradycją, zbiórkę patronatem duchowym objął Metropolita Lubelski, ks. Abp Stanisław Budzik.  W kilkudziesięciu punktach naszego miasta i archidiecezji w godz. 10.00 – 15.00 wolontariusze zbierać będą tylko dary rzeczowe: długoterminową żywność, chemię gospodarczą, zabawki, książki, artykuły papiernicze, a także odzież w bardzo dobrym stanie. Zgodnie z ideą Akcji nie są zbierane pieniądze. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym pospolitym ruszeniu gorących serc, do podzielenia się nawet odrobiną z Dziećmi oraz innymi osobami w trudnej sytuacji życiowej".
     
11.   Ogrzewamy już kościół, dlatego też zwracamy się z bardzo serdeczną prośbą o finansowe wsparcie kosztów ogrzewania. Taca w przyszłą niedzielę będzie zbierana na ten cel. Dziękujemy za Waszą życzliwość.
     
12.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Kazimierz Gębacki, Maciej Chmielecki i Julia Różalska. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
     
Wszystkim Wam Drodzy Parafianie i Mili Goście życzymy radosnej niedzieli
oraz Błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień  i opieki Matki Bożej.