Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: niedziela, 11 listopad 2018
1.   Dzisiaj  w 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę na godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji naszej Ojczyzny. W dni powszednie nabożeństwo wypominkowe przed Najświętszym Sakramentem o godz. 17.30. Wypominki przez cały listopad możemy składać w kancelarii parafialnej.
     
2.   W liturgii Kościoła czcić będziemy:
   
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
  • we wtorek -wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna - pierwszych męczenników Polski
  • w piątek – wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia.
  • w niedzielę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
     
3.   Sercańska Wspólnota Świeckich przy naszej parafii  obchodzi 20-lecie powstania. Uroczystości odbędą się w niedzielę 18 listopada. Zapraszamy czcicieli Serca Pana Jezusa do wspólnego dziękczynienia na Msze św. o godz. 17.00.
     
4.   Spotkanie Rady Duszpasterskiej odbędzie się 27 listopada, we wtorek, o godz. 19.00. Serdecznie zapraszam wszystkich Radnych.
     
5.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W „Gościu Niedzielnym”  - Kościół katolicki był instytucją społeczną, która najsilniej jednoczyła Polaków ze wszystkich trzech zaborów.  O czym mówi końcowy dokument XV Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów w Rzymie? W „Niedzieli” – Polskość przetrwała dzięki Kościołowi – prezydent Andrzej Duda specjalnie dla „Niedzieli”.
     
6.   Za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszej parafii składam serdeczne „Bóg zapłać”.
     
7.   Dziękuję ks. Janowi Strzałce SCJ Sekretarzowi Towarzystwa Przyjaciół KUL za wygłoszone dzisiaj Słowo Boże. Po Mszach św. studenci KUL zbierają ofiary na potrzeby swojej uczelni.
     
8.   Z całego serca dziękujemy za ofiarę dar serca w wysokości 12 351 zł na operację naszej córki Agatki. Niech dobry Bóg wynagrodzi wszystkim darczyńcom ten wspaniały gest. Będziemy pamiętać o wszystkich w modlitwie. „Bóg zapłać”  Marta i Mariusz Kuźma.
     
9.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: Marta Szlicht i Czesława Bosiacka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
     
Wszystkim Wam Drodzy Parafianie i Mili Goście życzymy radosnego świętowania Dnia Niepodległości.  
Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej, Królowej Polski.