Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI Niedziele Zwykłą

Opublikowano: niedziela, 04 listopad 2018
1.   Listopad to miesiąc szczególnej pamięci modlitewnej za naszych bliskich zmarłych. W niedziele o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory za zmarłych. W dni powszednie nabożeństwo wypominkowe przed Najświętszym Sakramentem o godz. 17.30. Wypominki przez cały listopad możemy składać w kancelarii parafialnej.
     
2.   Obchody liturgiczne Kościoła:
   
  • w piątek  – święto, Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
  • w sobotę – wspomnienie św. Leona wielkiego, papieża i doktora Kościoła,
     
3.   W niedzielę, 11 listopada,  obchodzić będziemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wyrażamy wdzięczność wobec tych wszystkich, którzy ofiarą swojego życia, pióra, słowa i pieśni wywalczyli Wolną i Niepodległą Polskę. Niech to będzie dzień pogłębionej refleksji nad naszym patriotyzmem. Dziękując Bogu za dar wolnej ojczyzny módlmy się o błogosławieństwo Boże oraz opiekę Matki Bożej Królowej Polski dla wszystkich Polaków.  Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 9.30. Zachęcamy wszystkich parafian do wywieszenia w tym dniu biało-czerwonej flagi narodowej, aby w symboliczny sposób upamiętnić to wielkie wydarzenie”. O godz. 18.00 odmówimy różaniec za ojczyznę.
     
4.   W tym tygodniu o godz. 19.00 odbywać się będą spotkania kandydatów do bierzmowania. W poniedziałek grupa 1 i 4, we wtorek grupa 2,  w środę grupa 3 i w piątek grupa 5.
     
5.   Zachęcamy do czytania Pisma Świętego i prasy katolickiej:  w „Gościu Niedzielnym„ – Młodzi odsłonili piękne oblicze Kościoła. Poświęcony im synod był czasem autentycznego słuchania Ducha Świętego. O tym, czym jest dobra śmierć oraz czy trzeba śmiertelnie bać się śmierci?  W „Niedzieli” – Dla osób w żałobie okres Wszystkich Świętych jest zawsze trudny – bo nie istnieje łagodny sposób przejścia przez czas żałoby po stracie ukochanej osoby.
     
6.   Dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tacę na budownictwo sakralne archidiecezji lubelskiej. Dzisiaj po mszach do puszek zbierane są ofiary dla Kościoła Prześladowanego w Pakistanie.
     
7.   Prosimy o ofiary na sprzątanie kościoła, a także na kwiaty do naszej świątyni. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca, taca przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Kazania będzie głosił ksiądz doktorant z KUL, a studenci po Mszach św. będą zbierać ofiary do puszek na potrzeby swojego Uniwersytetu.
     
8.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Andrzej Mendyk i Anna Polska.. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
     
Wszystkim Wam Drodzy Parafianie i Mili Goście życzymy radosnej niedzieli
Błogosławieństwa na nowy tydzień  i opieki Matki Bożej.