Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXX Niedziele Zwykłą

Opublikowano: niedziela, 28 październik 2018
1.   Dobiega końca październik – czas codziennych nabożeństw różańcowych. Wyrażamy uznanie wobec tych, którzy każdego dnia modlili się na różańcu. Ufamy, że zwyczaj codziennej modlitwy będzie trwał nadal.
     
2.   W czwartek,  1 listopada - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze św. jak w każdą niedzielę. Pamiętajmy, że w tym dniu my, jako katolicy, mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Po Mszy św. popołudniowej na godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory za zmarłych.
Dnia 1 listopada br. na cmentarzach przy ul. Lipowej, Unickiej i na cmentarzu komunalnym  na Majdanku Msze św. z procesją żałobną rozpoczną się o godz. 12.00. W Parafii św. Agnieszki o godz. 13.00.
     
3.   W piątek, 2 listopada – WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH (Dzień Zaduszny). Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas pamięci o zmarłych. Odwiedzamy ich groby, zapalamy znicze, kładziemy kwiaty. Najważniejszą formą pamięci jest jednak modlitwa. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła. Dziękujemy w niej za ich życie, za dobro, które wnieśli, prosimy o przebaczenie ich grzechów, błagamy o dar nieba. My też kiedyś będziemy potrzebowali takiej modlitwy.
     
4.   Naszym bliskim zmarłym możemy pomóc:
   
  • zamawiając indywidualną Mszę św. w kancelarii parafialnej,
  • dając na wypominki – czyli prosząc, by cały Kościół modlił się za tego, którego poleca kapłan;
  • zyskać dla zmarłego odpust zupełny.
    Odpustu zupełnego, który może zostać ofiarowany wyłącznie za dusze w czyśćcu cierpiące, udziela się wiernemu, który:
   
  • w poszczególnych dniach od 1-8 listopada pobożnie nawiedzi cmentarz i przynajmniej w myśli pomodli się za zmarłych
  • w dzień Wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych nawiedzi pobożnie kościół lub kaplicę i odmówi tam Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
    Warunki uzyskania odpustu zupełnego:
   
  1. Stan łaski uświęcającej. (Jeśli jej brak - Spowiedź sakramentalna).
  2. Brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.
  3. Przyjęcie Komunii Św.
  4. Modlitwa w intencjach papieża (czyli nie za Niego, ale w intencjach, jakie On wyznacza - nie trzeba ich znać, wystarczy wzbudzić w sobie takie pragnienie i odmówić dowolną modlitwę).
     
5.   Przez cały listopad podczas wieczornej Adoracji będziemy modlić się za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach. Na stoliku pod chórem znajdują się kartki na wypominki. Czytelnie wypełnione prosimy składać w kancelarii parafialnej.
     
6.   Z racji Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego nie można sprawować Mszy św. I czwartkowej i I piątkowej. Odwiedziny chorych  w piątek od godz. 10.00.  W I sobotę miesiąca o godz. 7.00 Msza św. do Niepokalanego Serca Maryi, a po niej nabożeństwo I sobotnie.
     
7.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym”  - O odpustach jako sposobie pomocy tym, którzy zmarli, oraz dodatek z warunkami uzyskania odpusty i modlitwa za dusze cierpiące w czyśćcu. W „Małym Gościu”  Przejdźmy do historii.. 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości. Dodatek – Komiks „Skauci Niepodległej”. Zobacz, jak młodzi harcerze walczyli za Polskę. W  „Niedzieli„ Pakistan,  przerwać milczenie. Sharon był jedynym chrześcijaninem w całej klasie. Został pobity na śmierć przez pakistańskich kolegów za to, że nalał sobie wody z wazy, z której pili inni uczniowie. Asia Bibi, matka pięciorga dzieci, została skazana na śmierć, również za nabranie wody ze studni, z której korzystały muzułmanki.
     
8.   Za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii składam serdeczne „Bóg zapłać!” W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na budownictwo sakralne w naszej archidiecezji.  A po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie - Chrześcijanom w Pakistanie.
     
9.   Dzisiaj można złożyć dar serca na operację małej Agatki – naszej parafianki. Więcej o zbiórce na plakatach w gablotach kościoła oraz na stronie fundacji siepomaga.pl  z dopiskiem Agatka Kuźma."
     
10.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Zygmunt Ziembowicz. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
     
Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy radosnej niedzieli.
Udającym się na groby swoich bliskich bezpiecznej podróży,
bogatej refleksji o przemijaniu, obfitych łask Bożych

i opieki Wszystkich Świętych.