Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: niedziela, 14 październik 2018
1.   Dzisiaj przypada Dzień Edukacji Narodowej „Dzień Nauczyciela”, dlatego wszystkim nauczycielom, wychowawcom, pedagogom życzymy błogosławieństwa Jezusa Chrystusa  i opieki Matki Bożej Stolicy Mądrości.
     
2.   W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w całym Kościele Tydzień Misyjny pod hasłem: „Pełni Ducha i posłani”. Taca będzie przeznaczona na potrzeby misji prowadzonych przez Księży Sercanów. Cały tydzień będzie trwała zbiórka ofiar do skarbony na Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego”.
Zapraszamy na różaniec: dzisiaj o 18.00 w tygodniu o 17.15.
     
3.   Obchody liturgiczne Kościoła:
   
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
  • we wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu przypada 40. rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15, w czasie którego będziemy dziękować Bogu i Matce Bożej za św. Jana Pawła II i prosić o potrzebne łaski dla naszych rodzin.
  • w środę – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • w czwartek - święto św. Łukasza Ewangelisty - jest to dzień patronalny Służby Zdrowia, stąd wszystkim lekarzom i pielęgniarkom składamy podziękowanie za troskę o nasze zdrowie i równocześnie życzymy błogosławieństwa Bożego za wstawiennictwem św. Łukasza. Duszpasterstwo zdrowia Archidiecezji Lubelskiej zaprasza wszystkich pracowników lubelskiej służby zdrowia na uroczystości patronalne ku czci św. Łukasza. Mszy Św., sprawowanej 18 października br. (czwartek) w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 19.00, będzie przewodniczył Arcybiskup Stanisław Budzik.
  • w sobotę – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera
     
4.   Zapraszamy młodzież gimnazjalną, licealną i studiującą na Sercańskie Czuwanie Młodzieży, które odbędzie się w Kaliszu 20-21 października, z soboty na niedzielę. Zapisy w kancelarii lub u ks. Adama.
     
5.   Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Lublinie, Filia nr 4 oraz Dzielnicowy Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej "Czechów" serdecznie zapraszają na Koncert wokalno – taneczny pod nazwą „BARWY JESIENI”,  który odbędzie się 19 października (piątek) o godz. 14.00 w sali widowiskowej Dzielnicowego Domu Kultury SM „Czechów” przy ul. Kiepury 5A. Wstęp wolny.
     
6.   Osoby mające problem z nadużywaniem alkoholu mogą skorzystać z pomocy w naszej parafii.  Dyżury członków grupy AA  „RUBIKON” w każdą niedzielę od godz. 10.00 do 12.00.
     
7.   Zachęcamy do czytania Pisma Świętego, prasy katolickiej oraz oglądania i słuchania programów katolickich. W „Gościu Niedzielnym” – O tym, jak pontyfikat wybranego 40 lat temu papieża Polaka zmienił świat. Dodatek Habemus Papam. Poradnik dla wyborców, czyli co powinniśmy wiedzieć o zbliżających się wyborach samorządowych? W „Niedzieli” -  Papież, który nie umiera. Kard. Stanisław Dziwisz wspomina zaskoczenie świata na wieść o wyborze papieża z Polski.
     
8.   Dziękuję za ofiary finansowe złożone dzisiaj na tacę na potrzeby naszej parafii. Dziękuję za ofiary składane do puszek na Fundusz Papieski „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
     
9.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Henryk Sokołowski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
     
Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa,
opieki Matki Bożej Królowej Różańca Świętego
oraz wstawiennictwa św. Jana Pawła II.