Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: niedziela, 07 październik 2018
1.   Dzisiaj, 7 października wspominamy NMP Królową Różańca Świętego. Dziękujemy wszystkim, którzy codziennie modlą się na różańcu, szczególnie członkom Stowarzyszenia Żywego Różańca.  Zapraszamy dzisiaj rodzinnie na różaniec o godz.18.00, a w dni powszednie na 17.15. 
     
2.   Obchody liturgiczne w nowym tygodniu:
   
  • w sobotę - wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
  • w sobotę, 13 października, ostatnie w tym roku czuwanie  fatimskie. O godz. 19.00 Msza św., po niej zostanie odmówiony różaniec fatimski połączony z procesją. Wcześniej nie będzie nabożeństwa różańcowego. Prosimy przynieść ze sobą świece, a intencje wpisywać do wystawionej na stoliku księgi próśb i podziękowań do Matki Bożej.
     
3.   Spotkanie Zelatorów Kół Żywego Różańca odbędzie we wtorek, 9 października o godz. 16.00.
     
4.   W niedzielę, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej „Dzień Nauczyciela”. Z tej okazji wszystkich pracowników oświaty czynnych i emerytowanych zapraszamy w czwartek, 11 października, na godz. 18.00 na Mszę św w czasie której będziemy modlić się w ich intencji.
     
5.   Krąg Biblijny odbędzie się 18 października, w czwartek o godz. 18.45.
     
6.   Stowarzyszenie Dobrego Pasterza informuje, że po wakacjach wznawiana jest praca Sercańskiego Ośrodka Pomocy. Najbliższy dyżur prawnika odbędzie się w poniedziałek, 8 października 2018 roku w godzinach 17:00 – 18:00. Więcej szczegółów na stronie internetowej i na plakacie.
     
7.   Zapraszamy młodzież gimnazjalną, licealną i studiującą na Sercańskie Czuwanie Młodzieży, które odbędzie się w Kaliszu 20-21 października, z soboty na niedzielę. Zapisy w kancelarii lub u ks. Adama.
     
8.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” – o wprowadzeniu matczynych emerytur. O tym, jak bardzo Różaniec jest również męską modlitwą, przekonują znani polscy aktorzy i dziennikarz. Bezpłatny dodatek płyta DVD z filmem „Sprawa Chrystusa” - Prawdziwa historia dziennikarza, laureata Nagrody Pulitzera, który postanawia zmierzyć się z największą tajemnicą chrześcijaństwa. W „Niedzieli” - Śledztwo w sprawie Ojca Maksymiliana – Czy obozowy pasiak przekazany przez byłego więźnia w Auschwitz należał wcześniej do o. Kolbego? Czy o. Maksymilian przed uwięzieniem w bunkrze głodowym zdążył przekazać komuś swój krzyż?
     
9.   Za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca ofiary finansowe na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na Fundusz Papieski „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
     
10.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: Kazimiera Urbańska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
     
Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego.
A na nowy tydzień Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Królowej Różańca Świętego.
SZCZĘŚĆ BOŻE!