Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: niedziela, 30 wrzesień 2018
1.   Jutro rozpoczyna się miesiąc modlitwy różańcowej. O tę modlitwę prosiła nas sama Matka Najświętsza w objawieniach w różnych miejscach na ziemi. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.15, a w niedzielę o godz. 18.00. Dziękuję osobom z naszej parafii, które należą do Stowarzyszenia Żywego Różańca i codziennie otaczają modlitwą różańcową  intencje Kościoła i naszej parafii.
     
2.   W liturgii Kościoła czcić będziemy:
   
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciatka Jezus, dziewicy, doktora Kościoła
  • we wtorek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
  • w czwartek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
  • w piątek – wspomnienie św. siostry Faustyny Kowalskiej, zakonnicy, apostołki Miłosierdzia Bożego. W tym dniu oddamy część św. Faustynie przez ucałowanie jej relikwii.
     
3.   Zapraszamy młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania, na czuwanie modlitewne w naszym kościele. Będzie to w czwartek, 4 października o godz. 19.00.
     
4.   W niedzielę, 7 października, w czasie Mszy św. o godz. 19.00 odbędzie się uroczyste przyjęcie kandydatów do bierzmowania. W środę, 3 października, o godzinie 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne. Obecność wszystkich kandydatów obowiązkowa.
     
5.   W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca października:
   
  • w I czwartek o godz. 17.00 Godzina Święta. W czasie Mszy Świętej o godz. 18.00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie Arcybractwo NSPJ, Sercańską Wspólnotę Świeckich i osoby, które należą do Parafialnego Dzieła Modlitwy w intencji powołanych i nowych powołań oraz Apostolat Margaretka.
  • w I piątek Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 16.30 z udziałem dzieci i 18.00. Spowiedź poł godziny przed Mszami i w czasie Mszy św.  O 17.15 nabożeństwo różańcowe. Odwiedziny chorych od godz. 10.00. Bardzo prosimy rodziców, by przypomnieli dzieciom i młodzieży o udziale we Mszy Świętej i spowiedzi pierwszopiątkowej.
  • w I sobotę o godz. 7.00 Msza św., a po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
     
6.   W niedzielę, 7 października o godz. 10.30 w kościele Matki Bożej Różańcowej w Lublinie zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia, w czasie której odbędzie się  rekonoracja Obrazu Matki Bożej Latyczowskiej. (Transmisja w TVP 3 Lublin)
     
7.   Informujemy, że można zamawiać intencje mszalne na rok 2019. Zachęcamy do zamawiania intencji jubileuszowych: w rocznice ślubu, urodzin, intencje imieninowe, a także za zmarłych, szczególnie w rocznicę śmierci.
     
8.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym”: możemy przeczytać między innymi o świętej Teresie z Lisieux, która pokazała nam, jaką drogą można wspiąć się do nieba. W „Niedzieli” „To tu na nowo narodziło się chrześcijaństwo”. Sanktuarium Stygmatów św. Franciszka na górze La Verna powstało w miejscu, gdzie biedaczyna z Asyżu otrzymał stygmaty. Dlatego Jan Paweł II powiedział, że tu na nowo narodziło się chrześcijaństwo.
     
9.   Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii, a dzisiaj na Seminarium Misyjne Księży Sercanów w Stadnikach składamy serdeczne Bóg zapłać!
     
10.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Janusz Bronkał, Leszek Lewandowski i Waldemar Chabior. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
     
Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy miłego
niedzielnego wypoczynku, a na nadchodzący tydzień obfitości łask
Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej.
 SZCZĘŚĆ BOŻE!