Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: niedziela, 09 wrzesień 2018
1.   Dzisiaj na poszczególnych Mszach św. kolejny rok formacyjny rozpoczęły grupy i apostolaty działające przy naszej parafii. Wszystkich parafian, stosownie do wieku i zainteresowań, bardzo gorąco zachęcamy do pogłębiania życia religijnego w różnego rodzaju grupach apostolskich, działających w naszej parafii.
     
2.   Od dnia dzisiejszego do 16 września obchodzone są kwartalne dni modlitw  za dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców.
     
3.   Obchody liturgiczne w Kościele:
   
  • w środę – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
  • w czwartek – wspomnienie, św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. To także 13 września, kolejne Czuwanie Fatimskie. O godz. 19.00 Msza św., po niej procesja różańcowa, serdeczne zapraszamy.
  • w piątek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • w sobotę - wspomnienie NMP Bolesnej. Jest to Dzień Patronalny Apostolstwa Dobrej Śmierci. Z tej okazji Zelatorzy i Opiekun Apostolstwa zapraszają członków i sympatyków na Różaniec o godz. 6.30 i Mszę św. o godz. 7.00, a następnie na spotkanie w dolnym kościele. 
     
4.   Spotkanie kandydatów i ich rodziców do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się 18 września. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, po Mszy św. spotkanie organizacyjne i zapisy młodzieży klas VIII Szkoły Podstawowej i III Gimnazjum.
     
5.   Schola Młodzieżowa działająca przy naszej Parafii zaprasza osoby grające na skrzypcach i flecie poprzecznym do włączenia się w upiększanie liturgii niedzielnych mszy świętych młodzieżowych oraz uroczystości parafialnych.
Osoby chętne do włączenia się do grupy prosimy o kontakt ze scholą po niedzielnej mszy świętej.
     
6.   Zachęcamy do czytania Pisma Świętego i prasy i literatury katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” – Cztery strony kobiety – Specjalnie dla czytelniczek „Gościa” o zdrowiu, domu, wychowaniu dzieci, a także sprawdzone porady i przepisy kulinarne. W „Małym Gościu” da dzieci bezpłatny dodatek – kalendarz na rok szkolny. Odliczamy dni do kolejnych wakacji. W „Niedzieli” – Uzdrowiony chłopiec w polskim Sanktuarium Dzieci Fatimskich. Dzieci z Fatimy: Franciszek i Hiacynta wyprosiły cud uzdrowienia dla Lucasa z Brazylii. Chłopiec przyjedzie do Sanktuarium Dzieci Fatimskich w Szczecinie.
     
7.   Za ofiary finansowe złożone dzisiaj na pokrycie kosztów renowacji posadzki w kościele serdecznie dziękuję. Przyszła niedziela jest „Dniem Środków Społecznego Przekazu”. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”.
     
8.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Jerzy Marzec. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
     
Wszystkim Drogim Parafianom oraz Miłym Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego
i opieki Matki Najświętszej
Szczeć Boże!