Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: niedziela, 02 wrzesień 2018
1.   Zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Wspólnotowe zakończenie adoracji o godz. 17.30. Od poniedziałku do piątku od godz. 15.00-17.30,  a sobotę od godz.10.00 do 12.30. istnieje możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. We wtorki nabożeństwo do św. Jana Pawła II, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
     
2.   W poniedziałek, 3 września o godz. 9.00, zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców.
     
3.   Kancelaria czynna od poniedziałku do piątku od godz. 16.30 – 17.30.
     
4.   W liturgii Kościoła czcić będziemy:
   
 • w poniedziałek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
 • w piątek – wspomnienie bł. Ignacego Kłopotowskiego, prezbitera
 • w sobotę – święto Narodzenia NMP
     
5.   W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca września:
   
 • w I czwartek o godz. 17.00 nabożeństwo Godziny Świętej. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie Arcybractwo NSPJ, Sercańską Wspólnotę Świeckich i osoby, które należą do Parafialnego Dzieła Modlitwy w intencji powołanych i nowych powołań oraz Apostolat Margaretka.
 • w I piątek Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30 z udziałem dzieci i 18.00. Spowiedź święta pół godz. przed każdą Mszą św. i w czasie Mszy św. Odwiedziny chorych od godz. 10.00. Bardzo prosimy rodziców, by przypominali dzieciom i młodzieży o udziale we Mszy św. i spowiedzi pierwszopiątkowej.
     
6.   W przyszłą niedzielę, 9 września, na poszczególnych mszach św. będzie miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego dla poszczególnych grup i apostolatów naszej parafii:
   
 • 7.30 Apostolat Margaretka, Arcybractwo Najświętszego Serca Pana Jezusa, Caritas Duszpasterstwo Anonimowych Alkoholików, Stowarzyszenie  Żywego Różańca, Koło Przyjaciół Radia Maryja, Legion Maryi, Sercańska  Wspólnota Świeckich, Stowarzyszenie Matki Bożej Bolesnej Patronki Dobrej Śmierci.
 • 9.30 Chór parafialny i Domowy Kościół.
 • 11.00 Liturgiczna Służba Ołtarza, Oaza Dzieci Bożych, Schola Dziecięca
 • 19.00 Młodzież szkolna i akademicka, Ruch Sercańskiej Młodzieży, Schola Młodzieżowa.
     
7.   W czasie roku szkolnego dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy na Msze św. o godz. 11.00. Prosimy aby dzieciom z klas O – III towarzyszyli rodzice.
     
8.   Wszystkich ludzi młodych naszej parafii oraz przychodzących do naszego kościoła, zarówno młodzież gimnazjalną, licealną, studencką jak i pracującą, zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 19.00, a po niej na rekreacyjne i radosne spędzanie wieczoru w herbaciarni.
     
9.   W księgarence do nabycia są podręczniki do religii.
     
10.   Z nowym rokiem szkolnym rozpoczynają działalność grupy parafialne.  W tym tygodniu odbędą się spotkania następujących grup:
   
 • w czwartek o godz. 19.00 zbiórka Lektorów.
 • w piątek o godz. 19.00 zbiórka ministrantów.
 • w czwartek o godz. 19.00  rozpocznie swój rok formacyjny Ruch Sercańskiej Młodzieży. Serdecznie zapraszamy młodych ludzi, którzy chcą pogłębić swoją wiarę i spotkać wspólnotę młodych chcących żyć miłością Jezusowego Serca.
 • w piątek o godz. 16.00 odbywają się próby scholki dziecięcej. Serdecznie zapraszamy dziewczynki chętne do śpiewu w scholce.
     
11.   Zachęcamy do czytania Pisma Świętego i prasy katolickiej. W „Niedzieli” Krzyż z napisem -Jezus. Szukam właśnie ciebie- nieśli kapłani archidiecezji częstochowskiej, którzy przez 36 dni pielgrzymowali od parafii do parafii w intencji powołań. Była to ich modlitwa i post, trud i radość. „Gościu Niedzielnym” – Nie tylko Biblia, czyli o Kościele, który nie jest martwą religia księgi, ale żywym organizmem.
     
12.   Prosimy o złożenie ofiary 1 zł od osoby na sprzątanie kościoła, a także na kwiaty. Dzisiaj zbierane są ofiary do puszek na „Fundusz wspierania nauki chrześcijańskiej”. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, ofiary na pokrycie kosztów renowacji posadzki w naszym kościele.
     
13.   Witamy diakona Wojciecha Bochenka SCJ, który we wrześniu w naszej parafii będzie odbywał praktykę duszpasterską. Życzymy Mu obfitego błogosławieństwa Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, opieki Matki Bożej i życzliwości wszystkich parafian.
     
14.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: Krystyna Putowska i Ewa Flisiak. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
     
Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli
i obfitego błogosławieństwa na nowy tydzień pracy i nauki szkolnej.
Opieki Matki Bożej Kębelskiej.