Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: niedziela, 26 sierpień 2018
1.   Obchody liturgiczne Kościoła:
   
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Moniki, matki św. Augustyna
  • we wtorek - wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
  • w środę  – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela
  • w sobotę – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy
  • w I sobotę o godz. 7.00 Msza św., a po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
     
2.    Mieszkańców Miasta Lublin serdecznie zapraszamy 28 sierpnia br. /wtorek/ na godz. 20.00 do katedry lubelskiej na koncert pt.: "Witamy wszyscy niepodległość i 11 listopada". Wstęp wolny
     
3.   W sobotę, 1 września po Mszy św. o godz. 7.30 z parafii św. Jadwigi wyrusza piesza pielgrzymka do sanktuarium MB Kębelskiej w Wąwolnicy. Zapisy w kancelarii parafialnej celem ubezpieczenia pielgrzymów do 31 sierpnia. Na pielgrzymkę z naszej parafii wybiera się ks. Mateusz Tomczykowski.
     
4.   Zachęcam czytania Pisma Świętego i do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym – Rodzina według Franciszka - Światowe spotkanie rodzin w Dublinie jest dobrą okazją do wsłuchania się w głos papieża Franciszka o narzeczeństwie, małżeństwie i rodzinie. W „Niedzieli” – Włościanin i Polak – Win-centy Witos widział w chłopach nową siłę polityczną, dlatego rozbudzał ich aspiracje i starał się wlać w nich poczucie siły. O jednym z ojców niepodległości pisze Bogdan Kędziora.
     
5.   Za ofiary złożone dzisiaj na renowacje posadzki parafii składamy serdeczne Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę po mszach św. będzie zbiórka ofiar do puszek na „Fundusz wspierania nauki chrześcijańskiej”.
     
6.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Stanisław Karczmarz i Henryk Łukasik. Prośmy dla nich o radość wieczną. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
     
Wszystkim życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Częstochowskiej.
Szczęść Boże!