Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: niedziela, 22 lipiec 2018
1.   Dzisiaj w czasie Mszy św. modlimy się za pośrednictwem św. Krzysztofa w intencji kierowców i podróżnych. Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów i zbiórka ofiar do puszek na potrzeby polskich misjonarzy.
     
2.   Obchody liturgiczne Kościoła:
   
  • w poniedziałek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
  • we wtorek wspomnienie św. Kingi, dziewicy
  • w środę – święto św. Jakuba, apostoła
  • w czwartek - wspomnienie – św. Rodziców NMP Joachima i Anny. Są oni patronami rodziców chrześcijańskich oraz Babć i Dziadków. Z tej okazji wszystkim Rodzicom, Babciom i Dziadkom życzymy opieki ich świętych patronów oraz życzliwości swoich dzieci i wnuków
     
3.    Zachęcamy do czytania Pisma św., prasy katolickiej i oglądania i słuchania programów katolickich. W najnowszym numerze Niedzieli można przeczytać miedzy innymi o niezwykłej kobiecie jaką byłą św. Kinga i Jej zasługach i wielkim wkładzie w kanonizację św. Stanisława, O klasztorze Sióstr Trapistek oazie życia monastycznego.
     
4.   W poniedziałek 23 lipca rozpoczną się w naszej Świątyni prace związane z renowacją posadzki, dlatego od poniedziałku do soboty włącznie nie będzie po mszy świętej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
     
5.   Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni, kwiaty do naszego kościoła, sprzątanie kościoła składamy serdeczne Bóg zapłać.
     
6.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Jadwiga Gruszka, mama księdza proboszcza oraz Zofia Królik, Andrzej Polesiak i Zofia Smyczek. Prośmy dla nich o radość wieczną. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
     
Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy  błogosławieństwa Bożego i Opieki Matki Bożej.