Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: niedziela, 08 lipiec 2018
1.   Zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Wspólnotowe zakończenie adoracji o godz. 17.30. W tym czasie jest okazja do skorzystania z sakramentu spowiedzi św., we wtorek nabożeństwo do św. Jana Pawła II, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
     
2.   Obchody liturgiczne Kościoła:
   
  • w środę – święto św. Benedykta , opata, patrona Europy
  • w czwartek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
  • w piątek – wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników;
  • również w czwartek, 13 lipca, kolejne czuwanie fatimskie. O godz. 19.00 serdecznie zapraszamy na Mszę św., a po niej procesja różańcowa. Prosimy przynieść ze sobą świece, śpiewniczek parafialny, a prośby do Matki Bożej można wpisać do specjalnej księgi próśb do MB Fatimskiej, wyłożonej na stoliku z tyłu kościoła.
     
3.   W lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna czynna w poniedziałki, środy i piątki od godz. 16.00 do 17.30.
     
4.   Zbiórka dla dzieci wyjeżdżających na Wakacje z Bogiem do Grywałdu w piątek, 13 lipca, o godz. 9.00 na parkingu przy kościele.
     
5.   Zapraszamy na 40. Lubelską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę pod hasłem: „Owocem Ducha jest miłość”. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej do 25 lipca.  Osoby, które nie mogą wybrać się na pątniczy szlak również w tym roku mogą wesprzeć fundusz solidarnościowy Idę z Tobą.
     
6.   Zachęcamy do czytania Pisma Świętego i prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” – Swego serca nie oszukasz – artykuł o tegorocznych Sercańskich Dniach Młodych w Pliszczynie. Drugi odcinek z serii na skraju Polski – tym razem o Cieszynie. W „Niedzieli” – „Jako w Niebie, tak i w Komańczy – fabularyzowany film o martyrologii Prymasa Tysiąclecia.
     
7.   Za ofiary złożone dzisiaj na tacę na renowację posadzki kościoła składamy serdeczne  Bóg zapłać! Dziękuję osobom ze świetlicy „Podaj mi dłoń” i rodzinie ze Szczucina za ofiarę na kościół.
     
8.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli śp. Władysława Filip, Jerzy Łazuka i Stanisława Pracuch. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
     
Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku.
Na dni pracy i urlopów  przyjmijmy Boże błogosławieństwo.  
Szczęść Boże!