Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: niedziela, 29 lipiec 2018
1.   Sierpień jest miesiącem trzeźwości. Na stoliku pod chórem znajduje się księga abstynencji, w której można składać przyrzeczenia abstynenckie.
     
2.   Obchody liturgiczne Kościoła :
   
  • we wtorek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
  • w środę – św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła,
  • w czwartek - można uzyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny zwany Porcjunkula. Może go uzyskać wierny, który w tym dniu pobożnie odmówi Ojcze nasz i Wierzę w Boga, nawiedzając jeden z kościołów parafialnych.
  • w sobotę – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana
     
3.   W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca sierpnia:
   
  • w I czwartek o godz. 17.00 nabożeństwo Godziny świętej. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ, Sercańską Wspólnotę Świeckich, członków Parafialnego Dzieła Modlitw w intencji Powołań i Apostolat Margaretka.
  • w I piątek Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Ze względu na czas wakacyjny nie będzie odwiedzin chorych. Ze spowiedzi św. korzystajmy w ciągu tygodnia podczas nabożeństw i Mszy św., a także w piątek pół godziny przed każdą Mszą św.
  • w I sobotę o godz. 7.00 Msza św. do Niepokalanego Serca Maryi, z Komunią  św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, część Różańca w duchu wynagrodzenia  i rozważania nad tajemnicami różańcowymi.
     
4.   W piątek, 3 sierpnia, rozpocznie się piesza lubelska pielgrzymka na Jasną Górę. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich pątnikach zmierzających do Matki Bożej Królowej Polski.
     
5.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów religijnych. W „Gościu Niedzielnym” – Dlaczego żołnierze III Rzeszy wyjątkowo ich nienawidzili? O udziale osób duchownych w powstaniu warszawskim.  W „Niedzieli” – O ukrytych zasobach Muzeum Powstania Warszawskiego i wirtualnej fototece, która zawiera 8 tys. powstańczych fotografii.
     
6.    Witamy w naszej parafii ks. Władysława Ostrowskiego, który po 6 latach pracy duszpasterskiej we Francji od 16 lipca rozpoczął prace duszpasterska w naszej parafii. Życzymy Mu błogosławieństwa Dobrego Pasterza, opieki Matki Kapłanów i życzliwości wszystkich parafin.
     
7.   W naszej Świątyni prowadzone są prace związane z renowacją posadzki, dlatego od poniedziałku do soboty włącznie nie będzie po mszy świętej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Przewidziany koszt robót ponad 50 tyś. zł. Bardzo proszę o ofiary dar serca na pokrycie przewidzianych kosztów. Tace w niedziele  sierpniowe będą przeznaczone na ten cel.
     
8.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Wojciech Gnypek, Halina Ciężkowska, Tadeusz Grabowski i Kazimierza Tyc. Dziękuję za modlitwę w intencji mojej zmarłej mamy Jadwigi. Prośmy dla naszych drogich zmarłych o radość wieczną. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
     
Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku
oraz obfitych łask od Jezusa miłosiernego.