Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: niedziela, 01 lipiec 2018
1.   Od 1 lipca pracę duszpasterską rozpoczęli w naszej parafii księża: ks. Tomasz Wierzbicki SCJ – wikariusz, ks. Mateusz Tomczykowski SCJ – wikariusz i ks. Jerzy Nocuń – pomoc duszpasterska. Posługę przełożonego Wspólnoty Zakonnej  Księży Sercanów ks. dr Krzysztof Paluch SCJ. Serdecznie ich witamy i życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz życzliwości wszystkich parafian.
     
2.   Codziennie zapraszamy na całodzienną adorację
     
3.   W liturgii Kościoła czcić będziemy:
   
  • we wtorek – święto św. Tomasza Apostoła
  • we wtorek, 3 lipca, o godz. 19.00 uroczysta Eucharystia na Placu Katedralnym w 30 r. koronacji Matki Bożej Katedralnej (Płaczącej)
  • w piątek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;
     
4.   W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota lipca:
   
  • w I czwartek o godz. 17.00 nabożeństwo Godziny Świętej. W czasie Mszy Świętej o godz. 18.00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ, Sercańską Wspólnotę Świeckich, członków Parafialnego Dzieła Modlitw w intencji Powołań i Apostolat Margaretka.
  • w I piątek  Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.30. Ze względu na czas wakacyjny nie będzie odwiedzin chorych. Ze spowiedzi św. korzystajmy w ciągu tygodnia podczas nabożeństw i Mszy św., a także w piątek pół godziny przed każdą Mszą św.
  • w I sobotę o godz. 7.00 Msza św. do Niepokalanego Serca Maryi, po niej nabożeństwo wynagradzające.
     
5.   W czasie wakacji kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki, środy i piątki od godz. 16.00 do 17.30.
     
6.   Wczoraj zakończyły się XXV Sarańskie Dni Młodych w Pliszczynie. Tegoroczny SDM zgromadził ponad 400 młodych ludzi, wśród nich także młodzież z naszej parafii.
     
7.   Zapraszamy na 40. Lubelską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę pod hasłem:
„Owocem Ducha jest miłość”. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej do 25 lipca.  Osoby, które nie mogą wybrać się na pątniczy szlak również w tym roku mogą wesprzeć fundusz solidarnościowy Idę z Tobą.
     
8.   Zachęcam także do pielgrzymowania z sercanami w Pieszej Pielgrzymce Radomskiej w dniach od 6 – 13 sierpnia. Sercańska grupa  nr 6.
     
9.   Wyjazd do Częstochowy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja odbędzie się w sobotę, 7 lipca o godz. 6.30 z ul. Paganiniego 10.
     
10.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich. W „Gościu Niedzielnym” – Pierwszy odcinek wakacyjnego cyklu „Na skraju Polski”. O krainie pięknej jak w baśni, w której można sobie przypomnieć co naprawdę znaczy słowo odpoczynek”. Ignacy Jan Paderewski - pianista i polityk. W „Niedzieli” – Achilles Ratti – pierwszy nuncjusz w Rzeczypospolitej Polskiej.
     
11.   Dziękuję rodzinie z ul. Paganiniego 12 – 100 zł. Prosimy o ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, będzie zbierana taca na renowację posadzki w kościele.
     
12.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: Lucyna Polkowska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
     
Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku.
Na dni pracy czy wakacyjnego odpoczynku niech nam towarzyszy Boże błogosławieństwo.