Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: niedziela, 17 czerwiec 2018
1.   Dzisiaj nasza parafia przeżywa uroczystość, Rocznicę Poświecenia Własnego Kościoła. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 18.00. 
     
2.   Obchody liturgiczne Kościoła:
   
  • w czwartek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi
  • w niedzielę – uroczystość Narodzenia  św. Jana Chrzciciela
     
3.   W czwartek o godz. 9.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców.
     
4.   XXV jubileuszowe Sercańskie Dni Młodych w Pliszczynie, pod hasłem: „NAKARMIENI MIŁOŚCIĄ” odbywać się będą w dniach od 25 – 30 czerwca. Koszt 160 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej do piątku 22 czerwca oraz u ks. Adama Pawlaka. Spotkanie organizacyjne w piątek o godz. 19.00 w salce młodzieżowej. Serdecznie zapraszamy młodzież do wzięcia udziału.
     
5.   Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii organizuje wyjazd do Częstochowy w dniach od 7 - 8 lipca (sobota-niedziela) na XXVII Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja. Odwiedzimy również Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannie (Poświętne n. Pilicą). Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń pod nr telefonu: Urszula 509 613 352 i Barbara 81 441 90 57.
     
6.   Zapraszamy na krąg biblijny 21 czerwca (czwartek) o godz. 18:45 w księgarence.
     
7.   Decyzją ks. Prowincjała z dniem 30 czerwca odchodzą z naszej parafii ks. Marcin Wójcik SCJ i ks. Adam Podsiadło SCJ. Z naszego Domu Zakonnego odchodzi ks. rektor Jerzy Wełna i Ks. Eugeniusz Ziemann. W niedzielę, 24 czerwca, w czasie Mszy św. o godz. 11.00 podziękujemy księżom za posługę w naszej parafii. Od 1 lipca  pracę duszpasterską rozpoczną w naszej parafii księża: ks. Tomasz Wierzbicki i ks. Mateusz Tomczykowski SCJ. Ponadto w pracy duszpasterskiej pomagać będą: ks. Jerzy Nocuń i ks. Władysław Ostrowski. Życzymy Księżom błogosławieństwa Serca Bożego, opieki Matki Bożej i życzliwości wszystkich parafian.
     
8.   Archidiecezjalne Studium Organistowskie w Lublinie, przygotowujące do posługi organisty kościelnego, ogłasza nabór kandydatów na pierwszy rok. Szczegóły w gablocie.
     
9.   Zachęcamy do czytania Pisma Świętego i prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” – O miejscu, które warto odwiedzić, aby nacieszyć oko i ducha. Bazylika Najświętszej Maryi Panny na Świętej Górze koło Gostynia. Vivat Academia – Na KUL przybyło 1,5 tys. absolwentów. W „Małym Gościu” – mundialowy hit – kolorowy terminarz mistrzów świata, czyli niezbędnik każdego kibica. W „Niedzieli” – Jestem tatą – to moja kariera. W przeddzień Dnia Ojca, przypadającego 23 czerwca, przeczytamy w artykule o wyjątkowym szczęściu bycia tatą. Zachęcamy do nabywania ostatniego numeru Pasterza w cenie 4 zł.
     
10.   Dziękuję rodzinie z ul. Kurantowej 4 za ofiarę 100 zł na renowację posadzki. Dziękuję za ofiary na tacę na Seminarium Misyjne Księży Sercanów w Stadnikach oraz w imieniu Rodziców Dawida Fijołka za ofiary dar serca składane dzisiaj do puszek.
     
11.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Grzegorz Ligaj i Zuzanna Ilewska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
     
Niech Serce Jezusa Wszystkim udziela obfitych łask.