Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na X Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: sobota, 09 czerwiec 2018
1.   Nasza wspólnota parafialna przeżywa dzisiaj wizytację kanoniczną, którą przeprowadza J.E. ks. bp Mieczysław Cisło. O godz. 12.30 młodzieży naszej parafii zostanie udzielony sakrament bierzmowania. Cieszymy się z obecności wśród nas księdza biskupa Mieczysława i życzymy, aby czuł się dobrze w naszej wspólnocie parafialnej.
     
2.   Codzienna całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 18.00. Możliwość skorzystania ze spowiedzi św. codziennie od godz. 15.00 do 18.00. Nabożeństwo czerwcowe, w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy
     
3.   Obchody liturgiczne Kościoła:
   
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła
  • we wtorek – wspomnienie Bł. Władysława Gorala, biskupa i męczennika, Kazimierza Gostyńskiego, Antoniego Zawistowskiego i Stanisława Mysakowskiego, kapłanów i męczenników.
  • w środę  – wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła
  • To także 13 dzień czerwca, zapraszamy na kolejne Czuwanie Fatimskie. Rozpocznie się ono o godz. 19.00 Mszą św., po Mszy św. procesja różańcowa i na zakończenie Apel Fatimski. W tym dniu nie będzie nabożeństwa czerwcowego o 17.30 i Mszy św. o godz. 18.00.
  • w czwartek – wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  • w przyszłą niedzielę, 17 czerwca –  przeżywać będzie uroczystość, 6.  Rocznicę Poświęcenia  Naszego Kościoła.
     
4.   Spotkanie dla Rodziców dzieci wyjeżdżających na „Wakacje z Bogiem” do Grywałdu odbędzie się w najbliższy czwartek, 14 czerwca, o godz. 19.00 w salce młodzieżowej.
     
5.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i Pisma Świętego w naszych rodzinach. W „Gościu Niedzielnym” - Rodzina pod ochroną – jeśli dopominamy się o szacunek dla środowiska, to tym bardziej musimy chronić naturalne środowisko człowieka, czyli rodzinę. W „Niedzieli” - Święcenia kapłańskie – nowi kapłani diecezji lubelskiej.
     
6.   W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św.  będzie możliwość wsparcia Dawida Fijołka, naszego parafianina, który urodził się z wadą rączek. Ofiary będzie można wrzucać do puszek, aby wspomóc rodzinę zapewniając dalszą opiekę  i leczenie. Za dar serca złożony w tym celu składamy serdeczne Bóg Zapłać w imieniu rodziców oraz założonej przez nich Fundacji w Dobrych Rękach!
     
7.   Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na renowację posadzki prezbiterium naszego kościoła. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na Seminarium Misyjne Księży Sercanów w Stadnikach.
     
Wszystkim Parafianom, miłym Gościom, życzymy radosnego świętowania Dnia Pańskiego,
a na cały nowy tydzień obfitego Bożego błogosławieństwa.