Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na IX Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: niedziela, 03 czerwiec 2018
1.   Trwamy w Oktawie Bożego Ciała, nabożeństwa czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną w dni powszednie o godz. 17.30. Dzisiaj o go godz. 19.30. W czwartek na zakończenie Oktawy błogosławieństwo wianków i ziół.
     
2.   Jak co roku z okazji Dnia Dziecka, dzisiaj o godz. 14.00 rozpocznie się XV już „Dziecięcy Dzień Radości”. Oficjalne rozpoczęcie o godz. 14.00 na parkingu i terenie obok kościoła. W programie wspólne zabawy i tańce  z wodzirejem, loteria fantowa, konkurs z niespodzianką, rodzinne gry, dmuchany zamek, zjeżdżalnia, bufet z napojami, ciastem, lodami oraz grill, kiełbaski i bigos. Zakończenie o godz. 17.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy serdecznie dzieci z całymi rodzinami. Prosimy o usunięcie wszystkich samochodów z parkingu i drogi dojazdowej.
Podczas Dziecięcego Dnia Radości będzie możliwość wsparcia Dawida Fijołka, naszego parafianina, który urodził się z wadą rączek. Ofiary będzie można wrzucać do puszek, aby wspomóc rodzinę zapewniając dalszą opiekę i leczenie. Za dar serca złożony w tym celu składamy serdeczne Bóg Zapłać!
     
3.   Obchody liturgiczne Kościoła:
   
  • w czwartek wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
  • w piątek  –Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
  • w sobotę – święto, Rocznica Poświęcenia Kościoła Metropolitalnego w Lublinie
     
4.   Od 4 do 7 czerwca będzie przeprowadzana renowacja posadzki w prezbiterium naszego kościoła, polegająca na szlifowaniu wieloma gradacjami tarcz szlifierskich, krystalizacją, impregnacją przeciw wchłanianiu oraz uzupełniniem ubytków. W tych dniach nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. W późniejszym terminie wymiana zniszczonych, skorodowanych płyt marmurowych na posadzce kościoła.
     
5.   W przyszłą niedzielę, 10 czerwca, przeżywać będziemy wizytację kanoniczną parafii, którą przeprowadzi J.E. ks. Biskup Mieczysław Cisło.
Program wizytacji:
    7.20 – Przyjazd ks. Biskupa
   
  • Powitanie i wejście do świątyni
  • Modlitwa w intencji biskupa
    Msze Św.
    7.30 z udziałem wszystkich grup modlitewnych i apostolskich
    9.30 – z Domowym Kościołem i małżeństwami przeżywającymi w tym roku jubileusze: 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45,50, 55 i 60-lecia
    11.00 – z udziałem dzieci, LSO, Dziecięcej Scholki Serduszka
    12.30 –z udzieleniem sakramentu bierzmowania
    16.15 – spotkanie z Radą Duszpasterską.
    17.00 – z udziałem Rady Duszpasterskiej
    19.00 – z udziałem młodzieży szkolnej, licealnej, akademickiej i RSM
    Zachęcam wszystkich do religijnego przeżycia tego szczególnego dnia. Bardzo proszę, by w miarę możliwości przybyć na dedykowane Msze św. do naszego kościoła.
     
6.   Spotkania kandydatów do bierzmowania odbywać się będą w następującym porządku: we wtorek - spotkanie kandydatów i ich rodziców, w środę nabożeństwo pokutne, w piątek spotkanie kandydatów i ich świadków. Każde ze spotkań odbywać się będzie w kościele o godzinie 19:00.
     
7.   Zwolniło się kilka miejsc na wyjazd turystyczno-pielgrzymkowy do Medjugorie, na Chorwację i Węgry w dniach od 14 do 23 lipca br. Szczegóły w gablocie i u ks. Zygmunta.
     
8.   Pielgrzymka Małżeństw Bezdzietnych do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy odbędzie się 9 czerwca 2018 r.
    Program Spotkania:
   
  • 10.00 – Powitanie uczestników w Domu Pielgrzyma
  • 10.15 – Konferencja
  • 11.00 – Eucharystia w intencji o uproszenie potomstwa oraz indywidualne błogosławieństwo małżonków, którego udzieli ks. Infułat Jan Pęzioł –   egzorcysta archidiecezjalny
  • 12.15 – Różaniec w miejscu objawienia Matki Bożej w Kęble.
     
9.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ukazał się nowy nr Pasterza, w którym przeczytamy o zbliżającej się wizytacji biskupiej w naszej parafii, kulcie Serca Jezusowego i wiele innych artykułów. Cena 4 zł. Gazety wyłożone przy drzwiach na stolikach.
     
10.   Dziękuję za ofiarę na renowacje posadzki. Proszę o złożenie ofiary na sprzątanie kościoła i na  kwiaty. Dzisiaj po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. W przyszłą II niedzielę miesiąca będą zbierane ofiary na renowację posadzki w prezbiterium naszego kościoła.
     
11.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Adolf Chabros, Andrzej Orzechowski i Elżbieta Mańkowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
     
Jezu, Królu Miłości
Pociągnij nasze serce ku Sercu Twojemu.
Niech ono rozpala nadprzyrodzonym ogniem nasze serca
spragnione miłości i szczęścia.
Niech uczy, że Serce Twoje to równocześnie Serce Boga i Przyjaciela.
Weź więc w całkowite władanie nasze serca,
serca naszych rodzin i naszej parafii.
Przyjdź, Panie Jezu, do rodzin naszych. Amen.