Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Najświętszej

Opublikowano: niedziela, 27 maj 2018
1.   Obchody liturgiczne Kościoła:
   
  • w poniedziałek  – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
  • w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Wyjdziemy na ulice naszych osiedli w uroczystej procesji eucharystycznej. Niech Chrystus Pan ukryty w Eucharystii błogosławi naszej Ojczyźnie, miastu, osiedlom i darzy nas pokojem. Nasz udział w procesji niech będzie publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, obecny na zawsze w naszym życiu. Bardzo prosimy, by przystroić okna mieszkań symbolami eucharystycznymi. Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00 w strojach komunijnych. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, po niej procesja do czterech ołtarzy oraz o 17.00 i 19.00.
  Ołtarze na Boże Ciało przygotowują:
  I. Legion Maryi, Caritas, Sercańska Wspólnota Świeckich – przy ul. Paganiniego 12. Pomagają mieszkańcy ul. Paganiniego 12, Lipińskiego i Radzyńskiej.
  II. Apostolstwo Dobrej Śmierci, Rodzina Radia Maryja – przy ul. Chęcińskiego 2. Pomagają mieszkańcy ul. Chęcińskiego, Skołuby,  Kiepury, Prząśniczki i Rogowskiego.
  III. Koła Różańcowe, Arcybractwo NSPJ – przy ul. Paganiniego 3. Pomagają mieszkańcy ul. Paganiniego 2, 3, 4, 5, 7
  IV. Młodzież z grup parafialnych, Oaza rodzin – na placu kościelnym.
    Procesja przejdzie następującą trasą: ul. Paganiniego 12, pod wiadukt, ul. Skołuby, Chęcińskiego, Lipińskiego i Paganiniego do kościoła.

Osoby, które parkują samochody na trasie procesji prosimy, by ustawiły je tak, aby nie przeszkadzały w procesji. Prosimy o przygotowanie feretronów, poduszek, baldachimu. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków.

Odpust zupełny może uzyskać każdy wierny, który będzie pobożnie uczestniczył w procesji eucharystycznej. Aby lepiej włączyć się w liturgię Bożego Ciała można nabyć parafialne śpiewniczki. W każdy dzień oktawy Bożego Ciała o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo połączone z procesją eucharystyczną, po której będzie odprawiona Msza św. Ofiary złożone na tacę w Boże Ciało są przeznaczone na budowę Centrum Jana Pawła II.
     
2.   W Wieczór Bożego Ciała w Lublinie już po raz 16. odbędzie się Koncert Chwały. Artystyczno–modlitewne spotkanie odbędzie  na placu Zamkowym się 31 maja o godz. 19.30 pod hasłem: „Owocem Ducha jest Miłość”.
     
3.   W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca czerwca:
   
  • w I piątek Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30 z udziałem dzieci i 18.00.  Spowiedź św. pół godz. przed każdą Mszą św. Odwiedziny chorych od godz. 10.00.
  • w I sobotę o godz. 7.00 Msza św. do Niepokalanego Serca Maryi, po niej nabożeństwo wynagradzające.
     
4.   Pielgrzymi udający się 2 czerwca, w sobotę, do Częstochowy zbierają się o godz. 4.30 rano przy ul. Paganiniego 10.
     
5.   W przyszłą niedzielę, 3 czerwca, Parafia, Stowarzyszenie Dobrego Pasterza, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie filia nr 4 w Lublinie zapraszają na XV Dziecięcy Dzień Radości. Oficjalne rozpoczęcie o godz. 14.00 na parkingu i terenie obok kościoła. W programie wspólne zabawy i tańce  z wodzirejem, loteria fantowa, konkurs z niespodzianką, rodzinne gry, dmuchany zamek, zjeżdżalnia, bufet z napojami, ciastem, lodami oraz grill, kiełbaski i bigos. Zakończenie o godz. 17.30 dlatego w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy serdecznie dzieci z całymi rodzinami. Prosimy o usunięcie wszystkich samochodów z parkingu i drogi dojazdowej.
Podczas Dziecięcego Dnia Radości będzie możliwość wsparcia Dawida Fijołka naszego parafianina, który urodził się z wadą rączek. Ofiary będzie można wrzucać do puszek, aby wspomóc rodzinę zapewniając dalszą opiekę i leczenie. Za dar serca złożony w tym celu składamy serdeczne Bóg Zapłać!
     
6.   Składamy serdeczne podziękowania Prezesom i Kierownikom sklepów, w których odbyła się zbiórka fantów, słodyczy na Dziecięcy Dzień Radości. Dziękujemy członkom grup duszpasterskich zbierającym te dary i wszystkim ofiarodawcom. Dziękuje osobom, które do kancelarii przyniosły słodycze i fanty.
     
7.   Od 4 do 7 czerwca będzie przeprowadzana renowacja posadzki w prezbiterium naszego kościoła. Polegająca na szlifowaniu wieloma gradacjami tarcz szlifierskich, krystalizacją, impregnacją przeciw wchłanianiu  oraz uzupełnianiem ubytków.  W tych dniach nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. W terminie późniejszym  wymiana zniszczonych, skorodowanych płyt marmurowych na posadzce kościoła.
     
8.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i Pisma Świętego w naszych rodzinach. W „Gościu Niedzielnym” Święto Bożego Ciała jest po to, aby Eucharystia nam nie spowszedniała, ale była Najświętszym Sakramentem. Spór o Komunię św. w niemieckim Kościele skłania do przemyślenia związku między Eucharystią a Kościołem. W „Niedzieli” Europa czerwona czy Chrystusowa? Na dzień Matki. Siedmioro dzieci Susan Wojcicki. Jest ona wiceprezesem Google i prezesem YouTube; matką pięciorga dzieci, propagatorką urlopów macierzyńskich, zmienia świat, jest posiadaczką polskiego paszportu.
     
9.   W przyszłą niedzielę po Mszach św. ofiary do puszek przeznaczone na Świątynię Opatrzności Bożej.
     
10.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Maciej Firlej i Piotr Irzyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
     
Wszystkim Parafianom, miłym Gościom, życzymy radosnego świętowania Dnia Pańskiego
i błogosławieństwa  Trójcy Przenajświętszej.