Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Opublikowano: niedziela, 20 maj 2018
1.   Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – dzień narodzin Kościoła, dzień jedności wszystkich ochrzczonych.
     
2.   W naszej parafii przeżywamy dzisiaj uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej. Dziękuję Rodzicom dzieci klas IV za pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości.  Dziękuję ks. A. Podsiadło, ks. A. Pawlakowi oraz siostrom  Agnieszce i Natalii za liturgiczne przygotowanie dzisiejszej uroczystości.
     
3.   Dziękuję Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych za dar ołtarza 1600 zł i ofiarę  1422 zł na misje prowadzone przez Księży Sercanów.
     
4.   Obchody liturgiczne Kościoła:
   
  •  w poniedziałek – drugi dzień Zielonych Świąt, święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
  • w czwartek - święto Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. O godz. 18.00 Mszę Prymicyjną odprawią księża sercanie: ks. Mateusz Tomczykowski SCJ, ks. Jakub Gąsienica SCJ i ks. Aliaksei Ventskevich SCJ. Wszyscy księża odbywali w naszej parafii praktykę diakońską. Serdecznie zapraszamy.
  • w sobotę - wspomnienie św. Filipa Nereusza , biskupa
     
5.   Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci rocznicowe i pierwszokomunijne, na nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 18.00.
     
6.   Trwają zapisy na półkolonie dla dzieci ze szkoły podstawowej, będą one odbywać się w parafii w dniach 30 lipca - 10 sierpnia. W kancelarii lub świetlicy parafialnej należy wpłacić zaliczkę i pobrać kartę półkolonijną. Szczegółowe informacje u ks. Adama Pawlaka.
     
7.   W niedzielę, 3 czerwca, zostanie zorganizowany „Dziecięcy Dzień Radości”. W związku z tym zwracamy się do wspólnoty parafialnej z gorącą prośbą o przynoszenie do kancelarii parafialnej do 26 maja: nowych zabawek, książek i przyborów szkolnych, maskotek, słodyczy oraz innych fantów. Zespół Caritas informuje, że w dniu 26 maja, w sobotę, w godz. od 8.00 do 15.00 w sklepach osiedlowych: Merkuriusz, Hermes, Aldik,  Avexim, Małgośka, Sawana i Stokrotka będzie prowadzona zbiórka darów na rzecz „Dziecięcego Dnia Radości” oraz na „Wakacje z Bogiem”. Gorąco prosimy wszystkich o wsparcie tych dwóch inicjatyw. Za ofiarność składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.
     
8.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich. W „Gościu Niedzielnym” – Dokąd zmierza Europa, czyli o powrocie do pogaństwa i człowieku, który nie jest Bogiem. W „Małym Gościu” – Mistrzowski dodatek, a w nim wszystko o Mundialu 2018. Co mają robić katolicy w świecie, który jak nigdy dotąd odrzuca Boga? W „Niedzieli” – Miłość przez duże „M”- 26 maja 50. rocznica ogłoszenia encykliki „Humanae vitae”.
     
9.   Dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na  Seminarium Misyjne Księży Sercanów w Stadnikach. Przez miesiąc maj do skarbony zbierane są ofiary na Wakacyjne Dzieło Pomocy „Nadzieja Radości”. Proszę o ofiary na kwiaty i sprzątnie kościoła.
     
10.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Jerzy Modzelewski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
     
Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej.
Szczęść Boże!