Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną

Opublikowano: niedziela, 06 maj 2018
1.   Dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 18.00, w dni powszednie o 17.30. Serdecznie zapraszamy.
     
2.   Obchody liturgiczne Kościoła:
   
  • we wtorek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji lubelskiej. W tym dniu imieniny obchodzi  ks. Stanisław Mleczko. Mszę św. imieninową odprawi ks. Stanisław o godz. 18.00. To również dzień imienin Arcybiskupa Metropolity Stanisława Budzika. Już dzisiaj polecamy pamięci modlitewnej Drogich Solenizantów i zapraszamy na imieninowe Eucharystie.
  • w niedzielę, 13 maja  – o godz. 19.00 zapraszamy na pierwsze w tym roku Czuwanie Fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą św., po niej zostanie odmówiony różaniec fatimski połączony z procesją. Serdecznie zapraszamy. W tym dniu nie będzie nabożeństwa majowego o 18.00.
     
3.   W dniach 7 - 11 maja o godzinie 19.00 odbędą się spotkania formacyjno-przygotowawcze dla kandydatów do bierzmowania.
     
4.   Spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku będą miały rocznicę Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się we wtorek, 8 maja, o godz. 19.00 w sali kolumnowej.
     
5.    Krąg Biblijny 10 maja w czwartek o godz. 18.45. Zapraszamy.
     
6.   W sobotę, 12 maja, odbędą się świecenia kapłańskie w Wyższym Seminarium Misyjnym Księży Najświętszego Serca Jezusowego w Stadnikach. Polecamy trzech diakonów, którzy odbywali w naszej parafii praktyki diakońskie.
     
7.   W przyszłą niedzielę, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego,  o godz. 11.00 będzie miała miejsce uroczystość I Komunii Świętej, a dzień wcześniej w sobotę o godz. 9.00 odbędzie się pierwsza spowiedź dla dzieci komunijnych, ich rodziców i najbliższych.
     
8.    Zapisy na Wakacje z Bogiem dla dzieci ze szkoły podstawowej zaczynają się od jutra,  7 maja. W kancelarii lub świetlicy parafialnej należy wpłacić zaliczkę i pobrać kartę kolonijną. Wyjazd do Grywałdu k/Szczawnicy będzie w dniach 13-22 lipca. Od jutra w taki sam sposób można zapisywać dzieci na półkolonie letnie, które będą odbywać się w parafii w dniach 30 lipca - 10 sierpnia.
     
9.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, słuchania i oglądania programów religijnych. W „Gościu Niedzielnym” – Znani i lubiani o Pierwszej Komunii św. W „Niedzieli” – Pierwszy po królu. Takiej władzy jak prymas Polski nie mieli żadni inni biskupi w Europie.
     
10.    Prosimy o ofiary na sprzątanie kościoła i na kwiaty. W przyszłą drugą  niedzielę miesiąca ofiary na potrzeby naszej parafii.
     
Powierzmy nadchodzący tydzień Jezusowi Chrystusowi
i Matce Bożej,  a przyjęte z wiarą Boże błogosławieństwo
niech ześle na nas wiele łask.
 Szczęść Boże!