Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną

Opublikowano: niedziela, 22 kwiecień 2018
1.   Nasza wspólnota parafialna przeżywa dzisiaj uroczystość odpustową ku czci Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza. Sumie odpustowej o godz. 12.30 przewodniczył będzie i kazania wygłosi ks. Marek Romańczyk SCJ,  ekonom  Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Sercanów. Z racji dzisiejszego święta  można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
     
2.   Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna w całym Kościele Tydzień Modlitw o nowe  powołania kapłańskie i zakonne. Dziękujmy Bogu za wszystkich biskupów, kapłanów i jednocześnie prośmy, by naszym wspólnotom nigdy ich nie zabrakło. Przez cały tydzień w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy św. modlić się będziemy o nowe i święte powołania kapłańskie.
     
3.   Obchody liturgiczne Kościoła:
  • w poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha bpa i męczennika, głównego patrona Polski.
  • w czwartek – święto Św. Marka, Ewangelisty
  • w sobotę – wspomnienie dowolne św. Ludwika Marii  Grignion de Monfort
     
4.   We wtorek, 24 kwietnia, o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie przedstawicieli wszystkich grup parafialnych oraz osób zainteresowanych  przygotowaniem Dziecięcego Dnia Radości.
     
5.   W czwartek, 26 kwietnia o godz. 19.00 odbędzie się zebranie Rady Duszpasterskiej. Zapraszam wszystkich Radnych.
     
6.   W przyszłą sobotę młodzież z sercańskich parafii z całej Polski zgromadzi się w naszym kościele na czuwanie modlitewne, na które serdecznie zapraszamy młodzież z naszej parafii. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00. Jest to ogólnopolskie czuwanie, więc będą potrzebne miejsca parkingowe dla osób przyjezdnych, dlatego prosimy naszych parafian, aby nie parkowali samochodów na parkingu parafialnym od godziny 18:00.
     
7.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, słuchania i oglądania programów religijnych. W „Gościu Niedzielnym” – Bezpłatny dodatek – adhortacja apostolska papieża Franciszka „Gaudete et exsultate – o świętości w świecie współczesnym. Ojciec Jacek Sali czy Duch Święty może zmienić Tradycję w Kościele? W „Niedzieli” – z biskupem Wojtyłą szła do chorych. O beatyfikacji pielęgniarki Hanny Chrzanowskiej 28 kwietnia w Krakowie-Łagiewnikach. W „Małym Gościu” – dodatek – szablon na laurkę dla mamy.
     
8.   Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości odpustowej.
     
9.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: Grażyna Biegalska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
     
Wszystkim Parafianom i  Gościom życzymy radosnego świętowania Odpustu
Parafialnego – obfitych łask Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza.
 Szczęść Boże!