Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną

Opublikowano: niedziela, 15 kwiecień 2018
1.   Dzisiaj przeżywamy OGÓLNOPOLSKĄ NIEDZIELĘ BIBLIJNĄ  i Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego pod Hasłem ”Weźmiecie Pismo Święte”, a  konkretnie List św. Pawła Apostoła do Rzymian. Głównym celem dzisiejszej akcji i X OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIJNEGO jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Zachęcam Was, abyście dzisiaj w domach rodzinnie czytali List do Rzymian.
Po rekolekcjach ewangelizacyjnych w naszej parafii powstał KRĄG BIBLIJNY. Spotkania odbywają się w co drugi czwartek. Czas spotkania równa jedna godzina. Prowadzi je Ks. dr Krzysztof Napora, sercanin. Pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Nauk Biblijnych KUL. Adiunkt przy Katedrze ksiąg historycznych i dydaktycznych. Najbliższe spotkanie 25 kwietnia, o godz. 18.45 w salce parafialnej. Prosimy przynieść ze sobą Pismo Święte. Zapraszamy.
     
2.   Dziękuję Ks. Jackowi Szczygłowi SCJ, ojcu duchownemu z Wyższego Seminarium Misyjnego Księży Sercanów w Stadnikach i animatorowi powołań za głoszone dzisiaj do nas Słowo Boże. 
     
3.   W dniach 16 - 20 kwietnia, o godzinie 19.00 odbędą się spotkania formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
     
4.   28 kwietnia o godzinie 19:00 w naszym kościele rozpocznie się Sercańskie Czuwanie Młodzieży. Już teraz serdecznie zapraszamy młodych ludzi na wspólną modlitwę. Przypominamy, że dla kandydatów do bierzmowania udział w spotkaniu jest obowiązkowy.
     
5.   W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać odpust parafialny. Sumie odpustowej o godz. 12.30 przewodniczył będzie i kazania wygłosi ks. Marek Romańczyk SCJ,  Ekonom  Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Sercanów.  Zapraszam do licznego udziału w sumie odpustowej. Proszę o przygotowanie procesji. Dziewczynki proszę do sypania kwiatków. Aby uzyskać odpust zupełny z racji odpustu parafialnego zachęcamy do spowiedzi sakramentalnej.
     
6.   Tegoroczne Wakacje z Bogiem dla dzieci, organizowane przez naszą parafię, odbędą się w Grywałdzie k\Szczawnicy w dniach 13-22 lipca. Zapisy dla dzieci spoza grup parafialnych rozpoczną się 7 maja. W kancelarii lub świetlicy należy wówczas wpłacić zaliczkę 300 zł. i pobrać kartę kolonijną.
     
7.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, słuchania i oglądania programów religijnych. W „Gościu Niedzielnym”  Co św. Paweł chciał nam przekazać w Liście do Rzymian? W „Niedzieli” – Bóg na ławie oskarżonych.
     
8.   W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli: ks. Stanisław Filipiak SCJ, który w dzień inauguracji pontyfikatu Jana Pawła II, 22.10.1978 r. odprawił pierwszą Mszę św. na Czechowie przy ul. Leśmiana 5, Kazimierz Mleczko, Jacek Morawski,  Marianna Winiarczyk i Zofia Pleskaczyńska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
     
Przyjmijmy Boże błogosławieństwo i prośmy Jezusa Dobrego Pasterza
o dobre przygotowanie się do odpustu Parafialnego.
Wszystkim życzymy Szczęść Boże!