Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocną

Opublikowano: niedziela, 08 kwiecień 2018
1.   Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
     
2.   Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele Powszechnym 74. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Mocni w Duchu Świętym”. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają dzieła tej charytatywnej organizacji, a także nasze charytatywne dzieła parafialne. Wszystkim członkom naszego parafialnego Zespołu Caritas za wielkie serca wyrażamy swoje podziękowanie „Bóg zapłać”. Ofiary składane po Mszy św. do puszek przeznaczone są na Fundusz Caritas.
     
3.   Obchody liturgiczne Kościoła:
   
  • W poniedziałek, 9 kwietnia, obchodzimy liturgiczną UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. Jest to Dzień Świętości Życia. Modlimy się o świętość życia dla każdego dziecka poczętego. Na stoliku pod chórem znajdują się ulotki dotyczące Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka, któ¬rego życie w łonie matki jest zagrożone. Trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy ró¬żańcowej oraz specjalnej modli¬twy w intencji dziecka i jego rodziców. W tym dniu Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W czasie Mszy św. o 18.00  będzie obrzęd podjęcia Duchowej Adopcji. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Zapraszamy do podjęcia tak pięknej modlitwy i ofiarnego daru siebie na rzecz najbardziej bezbronnych niewinnych istot.
  • W piątek, 13 kwietnia - przypada wspomnienie św. Marcina. Jest on patronem ks. Marcina Wójcika SCJ. Mszę św. imieninową odprawi Ksiądz Marcin w piątek o godz. 18.00. Polecamy pamięci modlitewnej Drogiego Solenizanta  i zapraszamy na imieninową Eucharystię.
     
4.   XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie popularnie zwane Biskupiakiem zaprasza uczniów kończących w tym roku gimnazja na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się w środę 11 kwietnia i rozpocznie się o godz. 12.00. Podczas tego spotkania będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2018/19. W związku z wygaszaniem gimnazjum szkoła  rozszerzyła ofertę klas licealnych. Szczegóły są dostępne na stronie internetowej szkoły i na plakacie w gablocie.
     
5.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: w „Gościu Niedzielnym” Jezu, ufam Tobie”. Te trzy słowa są kluczem do Bożego Miłosierdzia. Co dokładnie znaczą i jak je wprowadzać do naszego życia w czasach, w których tak wiele wokół nas nieufności. W „Niedzieli” Miłosierdzie Boże – ratunek dla człowieka.
     
6.   naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: Zofia Rusinek. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
     
O niepojęte i niezgłębione Miłosierdzie Boże,
Kto Cię godnie uwielbić i wysławić może,
Największy przymiocie Boga Wszechmocnego,
Tyś słodka nadzieja dla człowieka grzesznego.