Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

Opublikowano: niedziela, 01 kwiecień 2018
1.   RADOSNE „ALLELUJA” rozbrzmiewa na naszych ustach i w naszych sercach. Niech radość WIELKIEJ NOCY dotrze do każdego ludzkiego serca. Niech będzie ona zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowania ze Zmartwychwstałym Panem. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
     
2.   Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Tego dnia tradycyjnie składamy ofiarę na KUL. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.00. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
     
3.   Tydzień po Wielkanocy to okres oktawy Zmartwychwstania Pańskiego – czas poświęcony tajemnicy Miłosierdzia Bożego. Przez cały tydzień zapraszamy na Nowennę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
     
4.   Przyszła niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. do puszek będą zbierane ofiary na Caritas.
     
5.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich. W Gościu Niedzielnym i Niedzieli znajdziemy ciekawe artykuły o Zmartwychwstaniu Pańskim.
     
6.   Bardzo serdecznie dziękuję Parafianom za liczny udział w liturgii Triduum Paschalnego. Dziękuję paniom: Katarzynie, Monice, które zadbały o czystość naszego kościoła, ks. Adamowi Pawlakowi, dk. Aliaksiemu, Domowemu Kościołowi, Młodzieży i panom Stanisławowi i Rafałowi za wykonanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Pani Agnieszce za przystrojenie kwiatami ołtarzy i Grobu Pańskiego, panu kościelnemu Andrzejowi, panu organiście Grzegorzowi Pazikowi, Chórowi Parafialnemu i Scholi Młodzieżowej za ubogacenie śpiewem liturgii Triduum Paschalnego. Chórowi szczególnie za piękny śpiew Męki Pańskiej, Scholi Dobry Pasterz z ks. Adamem Podsiadło  za  śpiew Ciemnej Jutrzni. Liturgicznej Służbie Ołtarza, lektorom, ministrantom z ks. Adamem, panem Jarosławem za przygotowaną liturgię Triduum Sacrum. Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Świętej. Dziękuję niosącym baldachim, chorągwie i figurki. Dziękuję panu Dariuszowi Guzowi za robienie zdjęć w czasie Triduum. Serdeczne podziękowanie w imieniu własnym i wszystkich parafian składam moim Księżom Współpracownikom oraz Księżom Sercanom z naszego domu zakonnego za trud duchowego przygotowania naszej Rodziny Parafialnej do świąt Zmartwychwstania Pańskiego w posłudze w konfesjonale oraz zaangażowanie w Liturgię Triduum Paschalnego. Siostrom Zakonnym i Wszystkim za wspólną modlitwę – BÓG ZAPŁAĆ.
     
7.   Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary: na kwiaty do Bożego Grobu, na sprzątanie kościoła dla bezrobotnych, „Dar nadziei”i jałmużnę wielkopostną,.
     
8.   We wtorek, Dk. Aliaksei kończy praktykę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy Mu za zaangażowanie w posługę duszpasterską: głoszone słowo Boże, katechezę dzieci szkolnych. Życzymy obfitości łask od Dobrego Pasterza już niedługo w życiu kapłańskim.
     
9.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Zenobia Lalak i Konrad Kowalski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…