Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu

Opublikowano: niedziela, 11 marzec 2018
1.   Dzisiejsza IV Niedziela Wielkiego Postu w tradycji Kościoła nazywana jest „Laetare” – niedzielą radości. Już coraz bliżej jest Niedziela Zmartwychwstania.  O godz. 18.00 nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy. 
     
2.   We wtorek o 17.30  nabożeństwo do  św. Jana Pawła II, a  o 18.00 Msza św.
We wtorek, 13 marca, przypada 5 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Papieża Franciszka, módlmy się za Ojca Świętego, polecajmy go Jezusowi Dobremu Pasterzowi i Matce Kościoła.
     
3.   W środę, 14 marca, my jako Sercanie przeżywamy dzień urodzin Założyciela Zgromadzenia czcigodnego sługi bożego o. Leona Jana Dehona. Będziemy modlić się o beatyfikację naszego Założyciela oraz o nowe powołania do naszego Zgromadzenia, również z naszej parafii. Zapraszamy wszystkich,  szczególnie Sercańską Wspólnotę Świeckich i Ruch Sercańskiej Młodzieży do wspólnej modlitwy na Mszę św. o godz. 18.00.
     
4.   V PIELGRZYMKA WIELKOPOSTNA do kościołów stacyjnych Lublina zawita do naszego kościoła 15 marca, w czwartek, na Mszę św. o godz. 7.00.
     
5.   W piątek zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 9.30. O godz. 18.00 Msza św. i droga krzyżowa ulicami parafii. Prosimy zabrać ze sobą lampiony. Krzyż będą nieśli przedstawiciele wszystkich grup duszpasterskich. Nie będzie drogi krzyżowej o godz. 17.30 i 20.00.
     
6.   Zespół Caritas organizuje zbiórkę żywności trwałej w sobotę, 10 marca, w godz. 8.00 – 15.00 w następujących sklepach: MERKURIUSZ, HERMES, ALDIK, STOKROTKA, SAWANA, AVEXIM, MAŁGOŚKA. Zgromadzone dary zostaną rozdane najbardziej potrzebującym parafianom. Bardzo prosimy o pomoc, by każda rodzina mogła godnie przeżyć Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Grupy parafialne odbierają plakaty w zakrystii.
     
7.   W przyszłą niedzielę rozpoczynają się parafialne i szkolne rekolekcje wielkopostne. Prowadzić je będą: ks. Dariusz Mroczek SCJ i ks. Bartłomiej Król SCJ. Już dziś prosimy, by dobrze zaplanować swój czas i skorzystać z szansy, jaką daje nam Pan Bóg, zwłaszcza ze spowiedzi wielkanocnej – we wtorek i środę.
     
8.   W niedzielę 18 marca odbędzie się uroczyste przyjęcie krzyży przez kandydatów do bierzmowania. Próba liturgiczna i spotkanie organizacyjne odbędzie się w naszym kościele w czwartek, 15 marca, o godz. 19.00. Obecność na spotkaniu kandydatów i ich rodziców jest obowiązkowa.
     
9.   Pomoc w wypełnianiu formularzy PIT za rok 2017: dyżur w poniedziałek, 12 marca 2018 roku, w godzinach 17:00 – 18:00.
     
10.   Stowarzyszenie „Źródło" Osób Niepełnosprawnych Umysłowo i ich Rodzin zaprasza na przedświąteczny kiermasz prac rękodzielniczych i plastycznych w przyszłą niedzielę, 18 marca, w godz. 8.00-14.00 w pomieszczeniach Warsztatów Terapii Zajęciowej. Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na cele związane z prowadzoną rehabilitacją osób niepełnosprawnych umysłowo.
     
11.   W księgarence można kupić kartki świąteczne i palmy.
     
12.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” - Niedziela wolna i nasza – ograniczając handel w niedzielę robimy krok w stronę dojrzałej cywilizacji.  Wielki Post ze świętym O. Pio - o posłuszeństwie Kościołowi. W „Niedzieli” – 5 rocznica wyboru Franciszka. Marzec’ 68.
     
13.   Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę  na potrzeby naszego kościoła. Do skarbon można złożyć ofiary: na Wielkopostne Dzieło Pomocy „Dar Nadziei”, jałmużnę wielkopostną, pomoc bezrobotnym, sprzątanie kościoła i kwiaty do Bożego Grobu.
     
14.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Tadeusz Biegaj i Roman Kochański. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
     
Przyjmijmy Boże błogosławieństwo i prośmy Boga za przyczyną
Matki Bożej Bolesnej o dobre przeżywanie okresu Wielkiego Postu.