Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu

Opublikowano: niedziela, 04 marzec 2018
1.   Wielki Post ma nas przygotować na owocne prze¬życie Świąt Paschalnych. Szczególną pomocą dla dobrego przeżycia tego okresu liturgicznego są nabożeństwa wielkopostne:
   
  • W niedziele Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy na te nabożeństwa dzieci, młodzież i dorosłych.
  • W piątki droga krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.30, dla starszych po Mszy św. o godz. 9.00 i o 17.30, po niej Msza św., dla młodzieży o godz. 20.00.
    Przypominamy, że za pobożne odprawienie drogi krzyżowej i Gorzkich żali można pod zwykłymi warunkami dostąpić odpustu zupełnego.
  • Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży szkolnej odbywać się będą w dniach 18 - 21 marca.
     
2.   W dniach 5 - 9 marca tj. od poniedziałku do piątku o godzinie 19.00 odbędą się spotkania formacyjno-przygotowawcze dla kandydatów do bierzmowania.
     
3.   Pomoc w wypełnianiu formularzy PIT za rok 2017: dyżur w poniedziałek, 5 marca 2018 roku w godzinach 17:00 – 18:00.
     
4.   W czwartek przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Wszystkim niewiastom z okazji Dnia Kobiet składamy najserdeczniejsze życzenia i prosimy o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej.
     
5.   Już w najbliższy piątek, 9 marca, po raz czwarty  wyruszy z Lublina do Wąwolnicy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się Mszą  św. pod przewodnictwem ks. abp Stanisława Budzika w  Archikatedrze Lubelskiej o godz. 19.00. Chętni mogą zgłaszać się poprzez stronę www.edk.pielgrzymka.lublin.pl. Szczegóły na plakatach.
     
6.   W dniach 10-11. 03. 2018 r. w kościele pw. MB Nieustającej Pomocy w Lublinie (ul. Milenijna 7) odbędą się Rekolekcje Wielkopostne dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Rekolekcje poprowadzi: ks. kan. Adam Wełna. Program: 10 grudnia (sobota) – 16.30. 11 grudnia (niedziela) – 15.00
     
7.   Legion Maryi przy naszej Parafii organizuje dla wszystkich chętnych wyjazd turystyczno – pielgrzymkowy: Chorwacja – Bośnia – Węgry w dniach: 14 – 23 lipca br. Szczegółowe informacje w gablocie i u ks. Zygmunta.
     
8.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: w „Gościu Niedzielnym” O świeckich zakonnikach, zwanych tercjarzami. Skąd się wzięli, kim są oraz kto może wstąpić do trzeciego zakonu? Nie żałuj żałować – co jest wyjątkowego w praktykowaniu „Gorzkich żalów” i dlaczego w Polsce to nabożeństwo jest tak popularne? W „Niedzieli” – Wielki Post z ks. Dolindo. „Dziękuję ci, że jesteś kobietą” – św. Jan Paweł II najpiękniej mówił o geniuszu kobiety.
     
9.   Dziękujemy za ofiary złożone na Seminarium Misyjne Księży Sercanów w Stadnikach. Do skarbony można składać ofiary na Wielkopostne Dzieło Pomocy: „Dar Nadziei”, Jałmużnę Wielkopostną, kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca ofiary na tacę na potrzeby naszego kościoła.
     
10.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Kazimierz Orłowski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
     
Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego
oraz opieki Matki Bożej Bolesnej i św. Józefa.
Szczęść Boże!