Ta strona wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka"). Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu

Opublikowano: sobota, 24 luty 2018
1.   Dzisiaj w II Niedzielę Wielkiego Postu  w Kościele w Polsce przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Do puszek zbierane są ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny „Ad Gentes”. W ubiegłym roku Dzieło Pomocy „Ad Gentes” sfinansowało ponad 140 dzieł na misjach, dofinansowano budowę 5 studni głębinowych w Afryce oraz szkoły zawodowej w Tanzanii. W ciągu całego roku Dzieło udziela systematycznej pomocy finansowej misjonarzom z Polski.
     
2.   W czwartek rozpoczynamy miesiąc marzec. Jest on poświęcony czci św. Józefa, opiekuna Jezusa, Oblubieńca Bogarodzicy i Patrona Kościoła Powszechnego i opiekuna Rodzin. Będziemy wypraszali potrzebne łaski dla Kościoła Świętego i naszych rodzin odmawiając litanię do św. Józefa po Mszy św. o godz. 7.00 i w czasie wieczornej adoracji.
     
3.   Codziennie zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od godz. 7.30 do 18.00, spowiedź od 15.00 do 18.00, w sobotę  od godz. 7.30 do 12.30, spowiedź od 10.00 do 12.30  i w niedzielę od 13.30 do 17.00.
     
4.   Dzisiaj o godz. 18.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, na które serdecznie zapraszamy.
     
5.   W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca marca:   
   
  •  w I czwartek o godz. 17.00 nabożeństwo Godziny Świętej. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie Arcybractwo NSPJ, Sercańską Wspólnotę Świeckich i osoby, które należą do Parafialnego Dzieła Modlitwy w intencji powołanych i nowych powołań oraz Apostolat Margaretka.
  • w I piątek Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 16.30 i 18.00. Droga krzyżowa po Mszach św. o godz. 9.00 i 16.30. oraz o 17.30 i 20.00. Dzieci ze spowiedzi św. korzystają od godz. 16.00. Starsi w ciągu tygodnia i pół godz. przed każdą Mszą św., a także w czasie Mszy św. Odwiedziny chorych od godz. 10.00.
  • w I sobotę o godz. 7.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi i nabożeństwo.
     
6.   W poniedziałek, 26 lutego, po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
     
7.   Najbliższy dyżur prawnika odbędzie się w poniedziałek, 26 lutego br. w godz. 17:00 – 18:00. W tym czasie będzie możliwość uzyskania pomocy przy wypełnianiu formularzy PIT za rok 2017.
     
8.   Legion Maryi przy naszej Parafii organizuje dla wszystkich chętnych wyjazd turystyczno – pielgrzymkowy: Chorwacja – Bośnia – Węgry w dniach: 14 – 23 lipca br. Szczegółowe informacje w gablocie i u ks. Zygmunta.
     
9.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.  W „Gościu Niedzielnym” Wielki Post z ojcem Pio. Druga odsłona cyklu wielkopostnego – weź udział w Mojej męce. „W sieci samotności” - statystyki są zatrważające Europa staje się wyspą ludzi zamkniętych w czterech ścianach. Niepublikowane katechezy ks. Dolindo Ruotolo, dobra lektura na Wielki Post. W „Niedzieli” Zachowali się jak trzeba. Śląski Katyń. 1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święte życie Ojca Pio.
     
10.   W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na Seminarium Misyjne Księży Sercanów w Stadnikach. Do skarbony pod chórem można składać ofiary na Wielkopostne Dzieło Pomocy – „Dar Nadziei”, Jałmużnę Wielkopostną. Bardzo proszę o ofiary na sprzątanie kościoła i na kwiaty do Bożego Grobu.
     
11.   Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:  Maria Wójcicka i Wanda Kaźmierczak–Putrzyńska.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
     
Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.