WCZORAJ

Pierwszy numer gazety parafialnej „Pasterz” ukazał się w styczniu 1991 roku z inicjatywy ówczesnego ks. proboszcza Zdzisława Kozioła SCJ. Początkowo były to tylko trzy kartki ale zainteresowanie już wówczas było olbrzymie. W miarę upływu czasu gazetka rozwijała się zwiększając swoją objętość i udoskonalając szatę graficzną.

„Pasterz” i „Pastuszek” od początku były tworzone przez zapalonych dziennikarzy – amatorów czyli wolontariuszy z parafii (głównie licealistów i studentów), którzy z radością dzielili i dzielą się swoimi talentami literackimi, plastycznymi, fotograficznymi etc. Nie sposób zliczyć ilu „dziennikarzy” przewinęło się przez redakcję w ciągu tych kilkunastu lat – wszystkim serdecznie dziękujemy – możemy natomiast wymienić wszystkich księży – asystentów kościelnych pisma, którzy przez ten czas czuwali nad poprawnością „Pasterza”: ks. Janusz Burzawa SCJ – to zarazem pierwszy redaktor naczelny gazety, ks. Marek Stokłosa SCJ, ks. Bogdan Kuta SCJ, ks. Jaromir Wilczak SCJ, ks. Sławomir Knopik SCJ, ks. Krzysztof Paluch SCJ, ks. Krzysztof Napora SCJ, ks. Maciej Kopczyński SCJ, ks. Zygmunt Żaczek SCJ, ks. Andrzej Sudoł SCJ, ks. Radosław Warenda SCJ, ks. Łukasz Ogórek SCJ, ks. Jakub Bieszczad SCJ i ks. Grzegorz Siedlarz SCJ.

 

Przez wiele lat redaktorem naczelnym była Anna Maciąg-Pazik.

 

 

 

DZIŚ

Aktualnie czasopismo ukazuje się 5 razy do roku, w objętości 16 stron A4 plus 8. stronicowy dodatek dla dzieci pt. „Pastuszek”.

Celem naszej gazetki jest informacja o tym co dzieje się w parafii, formacja parafian poprzez teksty o tematyce religijnej, oraz integracja wokół parafialnych i społecznych spraw.

 

 

 

 

 

 

Obecnie w tworzenie gazety parafialnej zaangażowanych jest kilkanaście osób.

PASTERZA redagują Małgorzata Bożko, Katarzyna Cybulska (red. nacz.), Katarzyna Daniłko (grafika), Karolina Smoleń, Maria Stefańczyk, Jacek Bojarski, Michał Chodkowski (skład), Filip Longwic, Paweł Mazurek, Adrian Szumowski, Kamil Wroński oraz ks. Zygmunt Żaczek SCJ (asystent kościelny).

PASTUSZKA tworzą  Karolina Cybulska,  Kinga Kowalczyk, Nikola  Stefaniuk,  Małgorzata Szcześniak i Julia Woś. Spotkania redakcji odbywają się kilka razy w roku, zazwyczaj tuż po wydaniu numeru, aby na przygotowanie kolejnego nie brakło ani czasu, ani pomysłów.

 

JUTRO

Wszystkich Parafian, którzy chcieliby włączyć się w redagowanie czasopisma prosimy o kontakt z ks. Zygmuntem Żaczkiem SCJ. Jesteśmy otwarci na nowe osoby, nowe pomysły, oraz wszelkie uwagi naszych Czytelników.

Korespondencję prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Zapraszamy także do archiwum.

 

Gazeta parafialna „Pasterz” jest wydawana do użytku wewnętrznego. Redakcja zastrzega sobie prawo do dokonywania skrótów i zmian w tekstach. Zdjęcia osób zamieszczone w sąsiedztwie artykułów są całkowicie przypadkowe.