Schola Dziecięca "Serduszka" powstała w 2007 roku z niewielkiej początkowo grupki dzieci, które chciały śpiewać Panu Bogu i ludziom.

Obecnie grupa ta liczy około 30 dziewczynek.

 

O NAS ...

Naszym głównym zadaniem jest ubogacanie śpiewem Eucharystii dla dzieci w każdą niedzielę o godz. 11.00, więc w każdy; piątek spotykamy się na próbach o godz. 16.00 w salce parafialnej. Poza przygotowaniem repertuaru na Mszę Świętą niedzielną spotkania te są również okazją do tego, by pobyć razem, bawić się, wspólnie modlić się, uczyć się życia w grupie.

Oprócz cotygodniowych prób wspólnie z zaprzyjaźnioną świetlicą organizujemy Andrzejki, zabawy karnawałowe, koncerty, wycieczki i wyjścia. Schola pragnie działać prężnie, rozwija się i czeka na każdego kto skończył 6 lat, lubi śpiewać, jest ciekawy jak to wszystko działa i chciałby spróbować swoich sił przy mikrofonie.

W niedziele na przygotowaniu do Mszy świętej schola dziecięca spotyka się w salce o godzinie 10:00. „Serduszka” śpiewając służą Panu Bogu, uczestnicząc w sposób szczególny we Mszy Świętej. Jest to ogromne wyróżnienie! „Serduszka” mają też własne stroje liturgiczne, przez co są dostrzegalne wizualnie.

Wszystkim dzieciom ze scholki i rodzicom bardzo serdecznie dziękujemy za współpracę. Szczególnie za to, że razem modlimy się śpiewem. Niech nasza wspólna troska o piękno liturgii sprawi, że nie zabraknie dzieci rozwijających swoje talenty na chwałę Pana.