Schola młodzieżowa przy parafii p.w. Dobrego Pasterza została założona w 1996 roku przez ks. Sławomira Knopika SCJ i istnieje od tego czasu nieprzerwanie; jedyne co zmienia się regularnie to skład zespołu, gusta muzyczne jego członków i co za tym idzie, jego repertuar.

Zespół prowadzi Msze św. młodzieżowe w każdą niedzielę o godz. 1900. Oprócz prowadzenia Mszy młodzieżowych, schola koncertuje, bądź przygotowuje oprawę muzyczną ślubów i innych uroczystości kościelnych w parafii i poza nią.

Poprzez ‘zarażanie’ pięknem śpiewu i muzyki, chcemy zachęcać do aktywnego uczestniczenia we Mszy św. zarówno młodzież jak i tych, którzy duchem zawsze pozostaną młodzi. Nasza muzyka to przekrój przez wiele stylów, ponieważ każdy z nas do wspólnego repertuaru stara się wnieść coś od siebie; jest tu trochę soulu, trochę rocka, dużo reggae, sporo brzmienia gospel, a także niemało klasyki. Duży nacisk kładziemy na poziom wokalny i instrumentalny wykonania. Najważniejsze jest jednak to, o Kim, a przede wszystkim Komu gramy i śpiewamy.

Zespół nie jest grupą zamkniętą; każdy, kto chce, może zgłosić się na przesłuchanie i stać się jednym z nas. Próby scholi odbywają się w piątki o godz. 19.00 i w niedziele o godz. 17.45.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. i włączania się do naszej wspólnej, nieustannie brzmiącej pieśni Bożej chwały.