Jedną z najstarszych grup działających w naszej parafii jest Liturgiczna Służba Ołtarza. Swoimi początkami sięga czasów, kiedy serce parafii mieściło się w prowizorycznej kaplicy przy ulicy Leśmiana. Obecnie również nie brakuje chłopców, którzy poprzez swoją posługę pragną pomagać kapłanowi w spełnianiu woli samego Boga.

Droga do ministrantury rozpoczyna się około rocznym czasem przygotowania. Przez pierwsze kilka miesięcy młodzi chłopcy służą bez komży. Jest to czas poznawania służby Bożej. Następny etap trwa niecały rok. Aspiranci poznają bliżej strukturę Mszy św. i podziału roku liturgicznego. Po tym okresie otrzymują z rąk Księdza Proboszcza pelerynki. Po odmówieniu modlitwy, która ma ich umocnić i pomagać w służbie, stają się ministrantami. Kolejny etap ministrantury umożliwia jako lektor przekazywanie wiernym Słowa Bożego. Jest to zaszczytna i odpowiedzialna rola, gdyż lektor jest tym przez którego serce, umysł i wargi przemawia Bóg.

Zapisy organizowane są na początku każdego roku szkolnego jak również w ciągu całego roku. Opiekunem kandydatów, aspirantów, ministrantów i lektorów jest ks. Łukasz Grzejda SCJ. Kandydaci, aspiranci, ministranci i lektorzy są podzieleni na grupy. Każda grupa służy jeden raz w ciągu tygodnia i raz w niedzielę.

Ministranci i lektorzy to nie tylko grupa formalna. Wszystko funkcjonuje tu na zasadach koleżeńskich. Integracji służą wspólne wyjazdy wakacyjne, zajęcia sportowo -rekreacyjne i cotygodniowe zbiórki.

Jeżeli jesteś zainteresowany służbą Bogu przy ołtarzu i masz trochę odwagi, to nie wahaj się przyjść do nas!

 

Bliższe informacje o Liturgicznej Służbie Ołtarza można znaleźć poniżej:

Członkowie

Nożyński Michał
Oszust Michał

 

Furman Michał
Górnicki Marek
Górnicki Mikołaj
Karpiński Paweł
Kołodyński Michał
Kowal Kacper
Podgórski Paweł
Sosnowski Paweł
Warda Kacper

 

Chilimoniuk Michał
Celiński Michał
Gębka Jan
Karpiński Michał
Karwowski Dawid
Krupa Tomasz
Salerek Kamil
Sławiński Marcin
Gajek Mateusz
Górnik Mateusz
Horszczaruk Patryk
Juraszewski Igor
Kojder Jan
Krzyżanowski Antoni

 Gładysz Szymon
Górnik Filip
Horszczaruk Eryk
Jęczała Miłosz
Jusiak Marcin
Marczak Łukasz
Sokołowski Antoni
Sokołowski Ignacy
Zmysłowski Maciej
Gładosz Jakub
Wilk Wojciech
Wolny Adrian

Cieplicki Wiktor
Białek Gabriel
Bogdański Kornel
Grabski Gabriel
Kuzioła Daniel
Maleszyk Mateusz
Niedźwiedź Mateusz
Wójcik Kajetan
Wilk Krzysztof